Zapraszamy na przedpremierowe pokazy najnowszego filmu Nikolaja Arcela („Kochanek królowej”) z Madsem Mikkelsenem w roli głównej!

BĘKART

2 marca 2024, godz. 20:30
3 marca 2024, godz. 13:00
6 marca 2024, godz. 20:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: bilety 25 zł / normalny – w kasie kina i online: https://bilety.bok.bialystok.pl/, 20 zł / specjalny “rodzinny” (min. 3 os.) tylko w kasie kina

Bękart
Dania / Szwecja 2023, 127′
reż. Nikolaj Arcel
obsada: Mads Mikkelsen, Amanda Collin, Simon Bennebjerg, Gustav Lindh

Zrealizowany z niezwykłym rozmachem najnowszy film Nikolaja Arcela („Kochanek królowej”) z Madsem Mikkelsenem w roli głównej. Autorami scenariusza są Arcel i Anders Thomas Jensen („Jabłka Adama”, „Jeźdźcy sprawiedliwości”).

Jest 1755 rok. Ludvig Kahlen (Mads Mikkelsen), pochodzący z nieprawego łoża były żołnierz, wyrusza na podbój jałowych i surowych wrzosowisk, mając przed sobą jeden cel – założyć na nich kolonię w imieniu króla, w zamian za obiecany przez duńskiego władcę tytuł szlachecki. Na drodze staje mu bezwzględny i pełen pogardy szlachcic Frederik de Schinkel, który nie zamierza oddać ziemi, uważając ją za swoją.

Kiedy Kahlen zatrudnia do pomocy zbiegłą z dworu de Schinkela dwójkę służących, Ann Barbarę (Amanda Collin) i jej męża, gotowy do aktów największego okrucieństwa szlachcic poprzysięga zemstę.

„Bękart” to porywająca historia o dumnym mężczyźnie targanym namiętnościami, o jego wielkich marzeniach i jeszcze większym poświęceniu, oraz o kobiecie, która staje się jego sprzymierzeńcem w walce ze złem, śmiercią i potępieniem.

Nagrody i festiwale:
• Duński kandydat do Oscara 2024
• MFF w Wenecji 2023 – Konkurs Główny
• MFF w Toronto 2023 – Special Presentation
• MFF w San Sebastian 2023 – Perlac Section
• MFF w Busan 2023 – World Cinema section
• Zurich Film Festival 2023 – Golden Eye Award dla Madsa Mikkelsena
• EUROPEJSKA NAGRODA FILMOWA:
– Najlepszy Aktor – Mads Mikkelsen
– Najlepsze zdjęcia – Rasmus Videbæk
– Najlepsze kostiumy – Kicki Ilander
• MFF Palm Springs – Nagroda FIPRESCI dla najlepszego aktora w filmie międzynarodowym dla Madsa Mikelsena