Zapraszamy na przedpremierowy pokaz jednego z najgłośniejszych filmów roku, zdobywcę wielu nagród i wyróżnień, w tym 2 Złotych Globów (dla Najlepszego Filmu nieanglojęzycznego i za Najlepszy scenariusz) oraz nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes!

ANATOMIA UPADKU – pokazy przedpremierowe

6 stycznia 2024, godz. 18.00
20 stycznia 2024, godz. 17.45

Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 25 zł / normalny
 (w kasie kina i na stronie https://bilety.bok.bialystok.pl/), 20 zł / specjalny “rodzinny” (min. 3 os.) tylko w kasie kina


ANATOMIA UPADKU | ANATOMIE D’UNE CHUTE

Francja 2023, 150′
reż. Justine Triet
obsada: Sandra Hüller, Milo Machado Graner, Swann Arlaud, Antoine Reinartz, Samuel Theis

Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który nurtuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie jest oczywiste i brzmi: ‘Czy to zrobiła?’.

„Anatomia upadku” to mistrzowski thriller, w którym poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „czy zabiła?” ogląda się jak pełną napięcia intrygę rodem z „Zaginionej dziewczyny” Davida Finchera. To coś więcej niż śledztwo w sprawie morderstwa: to niepokojąca podróż w sam środek burzliwej relacji w pozornie szczęśliwym małżeństwie. W roli głównej nominowana do Złotego Globu fenomenalna Sandra Hüller, typowana również jako jedna z głównych faworytek w oscarowym wyścigu.