W ramach Akcji Lato 2024 zapraszamy młodych widzów na pokaz filmu

ARKA NOEGO. AHOJ PRZYGODO!

5 lipca 2024, godz.10:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 18 zł / ulgowy (dzieci i młodzież), 20 zł / normalny (widzowie dorośli) – w kasach kina Forum i BOK/CLZ oraz na bilety.bok.bialystok.pl

Arka Noego. Ahoj przygodo!
Brazylia/Indie 2024, 96′
reż. Sérgio Machado, Alois di Leo
obsada polskiego dubbingu: Rafał Maślak, Przemysław Glapiński („Asteriks i Obeliks: Imperium smoka”, „Mała syrenka”), Zuzanna Galia („Zadziwiający kot Maurycy”, „Kapitan Marvel”) Krzysztof Szczepaniak („Życzenie”, „Zwierzogród”), Włodzimierz Press („To nie wypanda”, „Vaiana: Skarb oceanu”)
wiek: b.o.

Jedna Arka Noego, dwie myszy, setki zwierząt i tysiące kłopotów! Czy piosenka jest dobra na wszystko? To się okaże, gdy przedstawiciele rozmaitych gatunków zorganizują muzyczny konkurs na najsłynniejszej łajbie świata! Oto niezwykle oryginalna, zabawna i rozśpiewana wersja jednej z najbardziej znanych historii wszech czasów. W filmie widzowie usłyszą serię klasycznych piosenek inspirowanych twórczością światowej sławy poety Viniciusa de Moraesa.

Dwie zawadiackie myszy Vini i Tito to przyjaciele na dobre i na złe. Jeden pisze świetne teksty piosenek, a drugi znakomicie gra na małej gitarce z łupiny orzecha, ale niestety ich kariera muzyczna leży i… popiskuje. Pewnego dnia dowiadują się, że staruszek o imieniu Noe będzie budował wielki statek, na którym zbiorą się przedstawiciele wszystkich gatunków zwierząt, aby ocalić się przed zbliżającym się potopem. Niestety na pokład może wejść tylko jeden samiec i jedna samica tego samego rodzaju. Na szczęście, z pomocą pomysłowego karalucha, Vini i Tito przedostają się razem na Arkę. To jednak dopiero początek ich kłopotów. Na statku bowiem zaczyna rządzić groźny lew wraz ze swoją świtą złożoną z hien, węży oraz niedźwiedzia i goryla. Jeżeli myszy chcą powstrzymać ich mięsożerne apetyty, to muszą szybko coś wymyślić. Wpadają na pomysł, że o wszystkim rozstrzygnie konkurs piosenek. Czy tym mysim pasażerom na gapę uda się za pomocą muzyki rozładować napięcie i pomóc stłoczonym istotom przetrwać 40 dni i 40 nocy razem?