Zapraszamy na prezentację podróżniczą w ramach 12. Festiwalu Kultur i Podróży Ciekawi Świata:

Tomasz Tomaszewski: Świat jest tam, gdzie się zatrzymałeś

19 października 2023, godz. 18:30
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 30 zł, do kupienia w kasach kina Forum i CLZ oraz na bilety.bok.bialystok.pl

Z przyjemnością zapraszamy na autorskie spotkanie z renomowanym fotografem Tomaszem Tomaszewskim, które odbędzie się w ramach promocji jego najnowszej książki “The World Is Where You Stop”. W trakcie spotkania artysta opowie o procesie tworzenia albumu i znajdujących się w nim niepublikowanych dotąd fotografii. Podczas autorskiego spotkania będziecie mieli okazję zadawać pytania, dowiecie się więcej o technikach fotograficznych użytych przez Tomasza Tomaszewskiego oraz zyskacie wgląd w to, jakie historie kryją się za poszczególnymi fotografiami.

„The World Is Where You Stop” to krytyczne spojrzenie na naszą rzeczywistość, w której dobro i zło, euforia i cierpienie, bogactwo i bieda, cnota i rozpusta współistnieją obok siebie. Książka stanowi przekrojową prezentację twórczości Tomasza Tomaszewskiego i zawiera wiele nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęć.

Tomasz Tomaszewski posiada stopień doktora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji National Geographic Creative w Waszyngtonie oraz American Society of Media Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikuje swoje zdjęcia w najważniejszych pismach polskich i wielu zagranicznych, takich jak: “National Geographic Magazine”, “Stern”, “Paris Match”, “GEO”, “New York Times”, “Time”, “Fortune”, “Elle”, “Vogue”.

Wydał kilka książek autorskich, m.in. “Ostatni. Współcześni Żydzi polscy” (tekst: Małgorzata Niezabitowska) czy “W poszukiwaniu Ameryki” (tekst: Małgorzata Niezabitowska) oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych. Autor wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Hiszpanii, Irlandii, Niemczech, Indonezji, Brazylii, Bułgarii, na Madagaskarze i w Polsce. Jest laureatem polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od ponad trzydziestu lat współpracuje z magazynem “National Geographic” USA, w którym opublikował osiemnaście esejów fotograficznych, a od 1999 roku jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.