Szanowni Widzowie, informujemy, że od niedzieli 14 lipca do piątku 19 lipca kino Forum będzie nieczynne!

To zła i dobra wiadomość dla fanów artystycznych filmów. Zła, bo prawie przez tydzień nie będą mogli odwiedzić swojego ulubionego kina, ale także bardzo dobra, bo w tym czasie Forum przejdzie planowaną modernizację. Dzięki dofinansowaniu Miasta Białystok, Białostocki Ośrodek Kultury mógł zakupić dla działającego pod jego skrzydłami kina najnowszy projektor laserowy 4K!

👍💥 Projektor Barco SP4K-15 to inteligentny projektor kinowy o mocy 17 000 lumenów, gwarantujący doskonały obraz w rozdzielczości 4K. Charakteryzuje go wyższy kontrast i jakość obrazu. Aby jeszcze bardziej poprawić tę jakość, zostanie również zmodernizowany kinowy ekran – zostanie zamontowany większy ekran, umożliwiający powiększenie powierzchni projekcyjnej. Dodatkowo zostanie unowocześniona konstrukcja, na której zainstalowany jest ekran, co pozwoli na przybliżanie ekranu – gdy zajdzie taka potrzeba – w kierunku widowni.

Oprócz korzyści dotyczących poprawy jakości projekcji, zakup projektora laserowego pozwoli nam bardziej wpisać się w trend ekologicznych zmian: projektor jest bardzo energooszczędny, bo nie ma w nim lamp, nie potrzebuje też specjalnej wentylacji, ponieważ nie wytwarza spalin.

Należące do Białostockiego Ośrodka Kultury kino Forum jest jedynym w mieście kinem studyjnym i bardzo cieszymy się, że już tego lata będziemy mogli zaprosić Widzów do obejrzenia najnowszych hitów kina artystycznego na naszym nowym ekranie! Będą to m.in. takie filmy jak “Ja, kapitan” w reż. Matteo Garrone, “Wredne liściki” w reż. Thei Sharrock, “Love Lies Bleeding” w reż. Rose Glass, “Motocykliści” w reż. Jeffa Nicholsa oraz “Bulion i inne namiętności” w reż. Anh Hung Trana.

W przyszłości Białostocki Ośrodek Kultury planuje kolejne etapy modernizacji kina Forum: udoskonalenie dźwięku, remont sali kinowej połączony z wymianą foteli oraz poprawienie wytłumienia kina.