W dniach 19–21 czerwca odbyły się Dni Miasta Białegostoku. Mieszkańcy świętowali imieniny Jana Klemensa Branickiego, a w bogatym programie wydarzeń znalazły się m.in. koncerty, spektakle, wystawy oraz warsztaty.
Muzyczne otwarcie Dni Miasta nastąpiło w piątkowy wieczór na Rynku Kościuszki. Jako pierwsza na scenie pojawiła się Bryska, która rozgrzała publiczność. Tuż po niej scenę przejął Oskar Cyms. Tym samym Białostoczanie usłyszeli jeden z najbardziej cenionych głosów młodego pokolenia w Polsce. Zwieńczeniem piątkowego wieczoru był występ grupy Pectus, która swoimi ponadczasowymi hitami, na czele z legendarną „Barceloną”, zjednoczyła publiczność we wspólnej zabawie.
– Widok tak licznego tłumu na Rynku Kościuszki, który bawił się najpierw przy muzyce Bryski, Oskara Cymsa i grupy Pectus, a kolejnego dnia śpiewał ponadczasowe utwory Zbigniewa Wodeckiego, to najlepszy dowód na to, jak wielką siłę ma kultura. Serdeczne podziękowania kieruje do wszystkich zaangażowanych w organizację tego wydarzenia, a także artystom za ich niesamowitą energię oraz mieszkańcom za tak liczne przybycie i wspólne, bezpieczne świętowanie – podsumowała dr Martyna Faustyna Zaniewska, dyrektorka Białostockiego Ośrodka Kultury.
Sobotni wieczór na Rynku Kościuszki zabrał słuchaczy w sentymentalną podróż. Wszystko za sprawą wyjątkowego widowiska „Oczarowanie Wodecki Twist”, czyli muzycznej gali poświęconej twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Aranżacje orkiestry Tomasza Szymusia stały się tłem dla występów znanych solistów. Publiczność miała okazję podziwiać na żywo interpretacje w wykonaniu Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, Ani Rusowicz, Agi Zaryan, Mietka Szcześniaka oraz Wojciecha Cugowskiego. Ponadczasowe kompozycje zebrały gromkie brawa od widowni. Koncert poprzedziło uroczyste wręczenie Honorowych Wyróżnień Prezydenta Miasta Białegostoku „Urbi Meritus – Zasłużony Miastu”.
W niedzielę miejskie świętowanie przeniosło się do Opery i Filharmonii Podlaskiej, gdzie odbyła się uroczysta gala wręczenia Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Białegostoku. Laureatami zostali: aktorka Katarzyna Herman, Zespół Szeptucha, Nie Teatr oraz Anna Skorko. Zwieńczeniem tego wieczoru był koncert Ani Dąbrowskiej. Artystka zaprezentowała swoje największe przeboje, zamykając trzydniowe, pełne emocji świętowanie.
We wspólne świętowanie zaangażowało się wiele instytucji kultury, które specjalnie przygotowały dla mieszkańców ciekawe propozycje m.in. Piknik Teatralny z Muzami, specjalne zwiedzanie Muzeum Pamięci Sybiru, rodzinne budowanie z klocków LEGO w Centrum im. Ludwika Zamenhofa czy plenerowe Podlaskie Śniadanie Mistrzów w ogrodach Pałacu Branickich.
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki
- fot. T. Pienicki












































