Czy chłopaki tańczą? Tańczą! I to jak!
Chłopaki, jeżeli jesteście w wieku 8-12 lat i mieszkacie w Białymstoku, zapraszamy Was na spotkanie z tańcem współczesnym!

Rodzice / dzieci! Dowiedzcie się, czym jest taniec współczesny. Spróbujcie floor worku. Spotkajcie się z profesjonalnym tancerzem, choreografem, pedagogiem i porozmawiajcie, o tym w jakich stylach tanecznych możecie się odnaleźć.

W ramach projektu Przestrzenie Sztuki zapraszamy na spotkanie “Bardzo męskie tańce”! Poprowadzi je tancerz, aktor i choreograf Paweł Urbanowicz, który swoją drogą taneczną odkrył dosyć późno, bo w wieku 18 lat. Wy możecie zrobić to wcześniej!

BARDZO MĘSKIE TAŃCE

30 października 2023, godz. 17:00-19:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
udział bezpłatny
Uwaga! Obowiązują zapisy poprzez formularz online na stronie: https://frst.org.pl/bardzo-meskie-tance/


Paweł Urbanowicz
– aktor-tancerz, choreograf, pedagog, absolwent Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie. Współpracował m.in. z Wojciechem Mochniejem (Kanada), Ferencem Fehérem (Węgry), Edanem Gorlickim (Izrael), Jakubem Lewandowskim, Maciejem Kuźmińskim, Janem Peszkiem, Jerzym Stuhrem. Współtwórca takich spektakli jak “Lorem Ipsum” w reż. własnej (Vagabond Physical Collective), “Plateau” w chor. Macieja Kuźmińskiego (prod. Teatr ROZBARK), “Beds are Burning” oraz “Aurora Borealis” w chor. własnej oraz Anny Mikuły, “Mewa” w reż. Franciszka Szumińskiego. Obecnie prowadzi intensywną działalność pedagogiczną w kraju i za granicą, rozwijając własną metodę warsztatową. Jako tancerz kształcił się głównie w Polskiej Technice Tańca Współczesnego Jacka Łumińskiego, lecz jego alfabet ruchowy silnie bazuje również na technice Floor Work i Dynamic Phrasing Macieja Kuźmińskiego czy Fighting Monkey Jozefa Frucka. Jako aktor i reżyser korzysta głównie z doświadczenia zdobytego podczas wieloletniej współpracy z Janem Peszkiem. Podczas tworzenia kreacji scenicznych bazuje na technikach aktorskich Michaiła Czechowa, zasadach kompozycji Viewpoints Method oraz choreologii Labana.

Informacje od podobnych spotkaniach w Łomży, Łapach, Bielsku Podlaskim i Ełku na stronie: https://frst.org.pl/bardzo-meskie-tance/

Informacje o bieżących działaniach operatora dostępne są na kanałach:

Facebook: Przestrzenie Sztuki Białystok
Instagram: Przestrzenie Sztuki Białystok

DZIAŁANIA EDYCJI 2023

Loga Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego, Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, Instytutu Teatralnego, napis "Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego", logo Przestrzeni Sztuki

Organizatorzy i partnerzy

Loga: Miasta Białystok, Fundacji Rozwoju Sztuki Tańca, Białostockiego Ośrodka Kultury, Białostockiego Teatru Lalek

Organizatorzy i partnerzy

Zadanie finansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Przestrzenie Sztuki realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Flaga i godło Polski

Nazwa zadania: Przestrzenie Sztuki Białystok
Dofinansowanie: 600.000 zł
Całkowita wartość: 720.000 zł