Gorąco zachęcamy Was do włączenia się w 11. edycję akcji Żonkile upamiętniającej 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim! W środę 19 kwietnia przypnijcie żonkile na znak, że łączy nas pamięć!

W tym roku wolontariuszki i wolontariusze rozdają żonkile nie tylko na ulicach Warszawy, ale także w Łodzi, Lublinie, Krakowie, Wrocławiu i Białymstoku. W naszym mieście spotkacie ich w środę w godz. 8:00-10:00 oraz 15:00-18:00 w trzech miejscach:

  • na placu NZS,
  • na rogu ulic Warszawskiej i Pałacowej,
  • w okolicach centrum przesiadkowego Jurowiecka oraz w przejściu podziemnym.

Żonkile można również otrzymać w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa.

 

Akcja Żonkile odbywa się w ramach całorocznego programu Muzeum POLIN „Nie bądź obojętny. 80. rocznica powstania w getcie warszawskim”. Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.
Grafika: napis: "Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszu EOG oraz przez budżet krajowy", logotypy Funduszu EOG, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Polin, napis: "Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej, logotypy: Muzeum Polin, Białostockiego Ośrodka Kultury, honorowego patronatu Prezydenta Miasta Białegostoku.

Organizatorzy i partnerzy akcji

www.polin.pl, www.eeagrants.org, www.norwaygrants.org, www.gov.pl