Schlachthofbronx/Clap! Clap!/Kró-Lewski Sound

SCHLACHTHOFBRONX (DE)
Światowi pionierzy i legendy sceny global bass! Szalony monachijski duet, który szturmem wdarł się na światowe playlisty swoją mieszanką dancehallu, kuduro, elektro, baile funku i rytmów bałkańskich. Sławę zdobyli współpracując z takimi muzycznymi tuzami jak M.I.A., Snoop Dogg, Major Lazer, Buraka Som Sistema, Bonde do Role czy Nicky Da B. Od kilkunastu lat produkują innowacyjną muzykę, określaną przez krytków jako booty bass, tropical bass lub Munich bass… Oni sami określają swoją muzykę mianem dirty dance music, a jej głównym celem jest integrowanie i łączenie ludzi w szalonym wspólnym tańcu. www.schlachthofbronx.com

CLAP! CLAP! (IT)
Włoski artysta i producent rozpalający światowe parkiety mieszanką zmutowanego jazz jungle house’u z world music. Skupiony na eksploracji dźwięków, pochodzących z kontynentu afrykańskiego, niczym szaman stapia polirytmiczne bębny oraz europejski dance bass w oryginalną i unikalną hybrydę. Jego orzeźwiający sound zniewala i zmusza do tanecznego melanżu – plemienne śpiewy i olbrzymia ilość eklektycznych sampli perkusyjnych zwiastują dziką i gorączkową burzę, której nie oprze się żaden świadomy bywalec parkietów!
http://cargocollective.com/clapclappress

Kró-LEWski Sound (PL)
Trzypokoleniowy (Mifi /Magdala/Kalczer ) kolektyw miłośników słońca, rytmu i basu. Podczas swoich występów serwują multisesję w klimatach: reggae, dub, bass, dubstep, dancehall, jungle, DnB ,steppers,digital, tropical bass i moombahton. Trzy spojrzenia, jedna idea: Make Bass Not War ! Misja – taniec ! Faayaah!
https://www.mixcloud.com/krolewsksound/pierwszy-ogień-kró-lewski-sound-mixtape/

Galeria

g_peterson_170115-40-img_0470 Schlachthofbronx Press Pic 1 by David Rasche Kró-LEWski Sound

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury