Zjadanie zwierząt

W ramach festiwalu ?Underground/Independent? 2019 zapraszamy na pokaz filmu

ZJADANIE ZWIERZĄT

24 marca 2019, godz. 17.45
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 10 zł – w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Zjadanie zwierząt
Chiny, Indie, Niemcy, USA, Wielka Brytania 2017, 105’
reż. Christopher Quinn

Prelekcja przed filmem: Paweł Falkowski, aktywista społeczny, z wykształcenia filozof, członek kolektywu „Jedzenie zamiast bomb Białystok”

Skąd naprawdę pochodzą kupowane przez nas jaja, nabiał i mięso? Film, wyprodukowany z udziałem Natalie Portman i pisarza Jonathana Safrana Foera, opowiada o początkach końca hodowli przemysłowej. Jest adaptacją słynnej książki Foera pod tym samym tytułem, która – starając się znaleźć odpowiedź na to pytanie – dowodzi, że hodowla przemysłowa to najgorsza rzecz, jaką ludzie kiedykolwiek zrobili zwierzętom.

Reżyserowi udało się dostać z ukrytą kamerą do ściśle chronionych zakładów przetwórstwa żywności i ukazać, co dzieje się za ich zamkniętymi drzwiami. Oglądamy przerażające warunki, w jakich żyją zwierzęta i atmosferę, jaka towarzyszy ich zabijaniu. Poznajemy również historię kilku rolników, którzy świadomie zdecydowali się odrzucić koncepcję hodowli przemysłowej i tym samym wytworzonych w ten sposób towarów na rzecz powrotu do korzeni.

Film przedstawia alternatywę, czyli tradycyjny sposób hodowli zwierząt, negując tym samym stosowane dotychczas praktyki, które doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska i negatywnego wpływu na nasze zdrowie i spowodowały, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy współwinni nieludzkiego traktowania zwierząt. Patrząc na koszty, jakie ponieśliśmy przez zdominowanie rynku spożywczego przez koncerny przemysłowe zaprogramowane na tanie karmienie mas, film pokazuje przyszłość, w której tradycyjne rolnictwo nie jest już odległym wspomnieniem, ale jedyną możliwą drogą rozwoju dla ludzkości.

pełny program festiwalu ¿Underground/Independent? 2019

Galeria

Zjadanie zwierzat Zjadanie zwierzat_plakat Zjadanie zwierzat_fot Radek Kamiński (1) Zjadanie zwierzat_fot Radek Kamiński (2) Zjadanie zwierzat_fot Radek Kamiński (3) Zjadanie zwierzat_fot Radek Kamiński (4)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury