Zimna wojna – pokazy przedpremierowe

Zapraszamy na przedpremierowe pokazy ZIMNEJ WOJNY – najnowszego filmu Pawła Pawlikowskiego, laureata Oscara („Ida”), nagrodzonego na ostatnim festiwalu w Cannes za najlepszą reżyserię!

ZIMNA WOJNA

2, 3 czerwca 2018, godz. 20:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Bilet: 14 zł – wkrótce w kasie kina i na bilety.bok.bialystok.pl

ZIMNA WOJNA
Polska/Francja/Wielka Brytania 2018, 85′
reż. Paweł Pawlikowski
występują: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza, Adam Woronowicz, Adam Ferency, Adam Szyszkowski

„Zimna wojna” opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w „Zimnej wojnie” rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

Paweł Pawlikowski jest reżyserem i autorem scenariusza „Zimnej wojny”. Napisał go wraz z nieżyjącym już Januszem Głowackim, przy współpracy z Piotrem Borkowskim. Za scenografię do filmu odpowiadają Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Autorem zdjęć jest Łukasz Żal. Zdjęcia do filmu powstały między styczniem a sierpniem 2017 roku. Ekipa kręciła film w Polsce, we Francji i Chorwacji. Producentem filmu jest Ewa Puszczyńska ze studia Opus Film, a dystrybutorem firma Kino Świat.

Galeria

zimna wojna

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury