Zaduszki Bluesowe 2014

W tym roku mija 31 lat od pierwszej edycji Zaduszek Bluesowych. Z tej okazji na naszej scenie zaprezentują się dwa wyjątkowe zespoły, które uczczą pamięć Ryśka „Skiby” Skibińskiego

8 listopada, godz. 20.00, kawiarnia Fama
bilet: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu)

NIE STRZELAĆ DO PIANISTY
Zespół wypłynął na V Festiwalu Las, Woda & Blues, gdzie zdobył uznanie zarówno jury, jak i słuchaczy, otrzymując I miejsce w przeglądzie kapel oraz Nagrodę Publiczności. Po tym pojawiły się zaproszenia na kolejne przeglądy, które kończyli zawsze jako laureaci lub zdobywali wyróżnienia indywidualne. Udało im się również wybić poza środowiskiem bluesowym, gdy zwyciężyli lokalny etap globalnej bitwy zespołów Hard Rock Rising 2012 i zostali oficjalnym reprezentantem krakowskiej Hard Rock Cafe w ogólnoświatowym głosowaniu. Jako regularny zespół festiwalowy zostali zaproszeni między innymi na Olsztyńskie Noce Bluesowe, Gdynia Blues Festiwal, czy Jimiway w Ostrowie Wielkopolskim, Suwałki Blues Festiwal czy Był Sobie Blues w Tarnowie. Każdy koncert to dla nich okazja do uwolnienia maksymalnej ilości energii. Dają publice nie tylko chwile rock’n’rollowej jazdy, ale też dreszcze w emocjonalnych balladach, osadzonych mocno w bluesie.

NIKI BUZZ (USA) & DR BLUES & SOUL RE VISION (PL)
Niki Buzz jest cenionym gitarzystą i perkusistą amerykańskiego pochodzenia. Od najmłodszych lat był multiinstrumentalistą o szerokich zainteresowaniach muzycznych. W latach 60, 70-tych ubiegłego wieku współpracował m.in. z Jamesem Brownem, Ikiem i Tiną Turner, Parliament-Funkadelic, Ramones, Patti Smith, Talking Heads, The Shirts, Mink Deville czy Curtisem Knightem. W 1982 stworzył własną rockową formację Vendetta, a dwa lata później legendarny zespół M-80 z Don Costa – basistą z zespołu Ozzy Osbourne’a. Z końcem lat 80-tych był sesyjnym gitarzystą i programistą rytmów w Planet Studios w Nowym Jorku, gdzie nagrywali między innymi Anita Baker, Whitney Houston, Chaka Kahn, Kid Creole, Coconuts czy The Village People. Od kilkunastu lat mieszka w Europie. Gra w kilku zespołach, w tym w jego własnym projekcie „Play Like Jimi” w którym gra i śpiewa utwory Jimi Hendrixa. Założył własną wytwórnię płytową Blackdust Records i stworzył studio nagraniowe. Kilka lat temu został wprowadzony do „Blues Hall of Fame”. Jego tournee koncertowe obejmują cały świat.
Współpraca Niki Buzza oraz Dr Bluesa /Krzysztof Rybarczyk – znany poznański wykonawca bluesowy/ zaczęła się od spotkania obydwu muzyków na Polskim Dniu Bluesa w Poznaniu. Na bazie spójnych zainteresowań muzycznych zrodził się pomysł stworzenia specjalnego, unikalnego programu bluesowo-soulowego. Podczas wspólnej trasy koncertowej w lipcu 2013 roku, Niki Buzz z towarzyszeniem poznańskiej formacji Dr Blues & Soul Re Vision, Bobbiego „Mercy” Olivera [USA] i Wielkiej Łodzi nagrali dwupłytowy album: „Dr Blues – Tribute To Ol’Skool Masters”. Album ten w 2014 roku został uznany w najbardziej prestiżowych plebiscytach tego gatunku w Polsce, na portalu bluesonline.pl oraz w kwartalniku “Twój Blues” – Najlepszą Bluesową Płytą Roku 2013!

Galeria

Nie strzelać do pianisty

Nie strzelać do pianisty

Zaduszki bluesowe

Zaduszki bluesowe

Niki & DrBlues Niki & DrBlues 06

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury