Zaduszki Bluesowe: Cotton Wing / WYDARZENIE ODWOŁANE

WYDARZENIE ODWOŁANE
szczegółowe informacje o zwrocie biletów

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na

ZADUSZKI BLUESOWE: Cotton Wing

7 listopada 2020, godz. 19:00
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 35 zł (przedsprzedaż), 45 zł (w dniu koncertu) – do kupienia w kasach kina Forum i BOK/CLZ oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Wytyczne_dla_KINA-FORUM
Oświadczenie do kina Forum

Cotton Wing
Trójmiejska formacja rhythm & bluesowa. Zespół wygrał najważniejsze polskie konkursy bluesowe, zagrał setki koncertów w kraju i za granicą. W 2015 roku nagrał swój pierwszy album „Fishing & Processing”, świetnie
przyjęty przez fanów i krytyków. Aktualnie pracuje nad nową płytą.

Lider formacji, Robert Tyszka, mieszkał przez kilka lat w Memphis w Stanach Zjednoczonych, gdzie zgłębiał tajniki bluesa i podpatrywał u źródeł jak powstaje prawdziwy, szczery blues. Ma to zasadniczy wpływ na muzyczny styl i kierunek obrany przez trójmiejski kwartet. Muzycy nie zamykają się w typowych dwunastu taktach, uwzględniają w swoich poczynaniach muzykę gospel, stary dobry soul, a także zaaranżowane parte wokalne.

Wygrane konkursy: laureat Rawa Blues 2014, WaterBlues festiwal 2013, Blues nad Bobrem 2011, Ogólnopolskiego festiwalu bluesowego Nowa Sól 2013, nagroda na festiwalu Bluesroads 2011 Kraków.

Robert Tyszka (wokal, harmonijka)
Muzyk, wokalista, harmonijkarz i autor tekstów. Urodził się w Gdańsku, gdzie zaczynał swoją muzyczną przygodę. Grał i śpiewał w zespołach Canada i Canada Blues. Szukając muzycznych fascynacji wyjechał do Memphis, gdzie nabywał doświadczenie i szlify od muzyków grających w stolicy bluesa. Po powrocie do kraju reaktywował założony przed wyjazdem zespół Cotton Wing. Wokalista zespołu Mietek Blues Band (płyta „That’s All Right”, 2015).

Piotr Augustynowicz (gitara)
Gitarzysta, kompozytor, aranżer, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku i Akademii Muzycznej w Katowicach. Współtworzył wiele projektów od jazzu poprzez blues, rock, funk czy hip-hop (m.in. współpraca z Józefem Skrzekiem, Jerzym Filarem). Wyróżniany na muzycznych przeglądach m.in. przez Martynę Jakubowicz, Piotra Nalepę, Krzysztofa Misiaka, Krzysztofa „Dżawora” Jaworskiego, Pawła Grzegorczyka, Jurka Filara i Marka Wiernika. Występował dla TVP i na licznych festiwalach w Polsce i za granicą.

Adam Zagrodzki (perkusja)
Jako perkusista współpracował z zespołami Detko Band, Vokoolski, Zajazd, Made In Heaven. Laureat indywidualnych nagród na festiwalach Blues nad Bobrem, Solówka, Bluesroads. Występował na festiwalach jazzowych: Internationales Dixieland Festival Dresden, Hallevik Tradjazz Festival, Jazzwoche Burghausen, Old Jazz Meeting w Iławie, Sopot Molo Jazz Festival i na wielu festiwalach bluesowych. Współpracuje z Krystyną Durys, zespołem Cotton Wing, Riverboat Ramblers i Sanacja. Wziął udział w nagraniu płyt: „Krystyna Durys – Tribute To Ladies Of Jazz” (2016), „Fishing & Processing” (Cotton Wing 2015), „Sanacja – Już taki ze mnie zimny drań” (2012), „Swing is my life” (Riverboat Ramblers Swing Orchestra 2010), „Detko Band”
(2008).

Tomasz Nowik (bas)
Multiinstrumentalista związany z trójmiejska sceną muzyczną. Udziela się w wielu stylistykach, takich jak: jazz, elektornika, prog-rock, funk, free. Blues jest ukojeniem dla jego muzycznego ADHD. Nie są mu obce zarówno małe puby, jak i sale koncertowe.

 

Blackberry Brothers (niestety nie mogą wystąpić) pojawili się na polskiej scenie okołobluesowej w maju 2018 roku, gdy ukazała się ich debiutancka płyta “Old Soul”. Wydany z pasji, miłości do rocka i bluesa lat 60. i 70. album spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem wśród krytyków i publiczności, czego dowodem są przyznane wyróżnienia kwartalnika “Twój Blues” za 2018 rok w kategoriach Odkrycie Roku (1. miejsce), Płyta Roku (2. miejsce) oraz Zespół Roku (3. miejsce).

Od tego czasu Blackberry Brothers można było usłyszeć w kraju i za granicą na takich wydarzeniach jak: Bluestracje, Suwałki Blues Festival, Bies Czad Blues, Blues Alive, Muzyczna Jesień, Southern Rock nad Wkrą, Otwock Blues Bazar, Stetson & Bourbon Festival czy Rawa Blues Festival.

Blackberry Brothers:
Bartek Jeżyna – gitary
Hubert Kot – bas
Jakub Jeżyna – gitary
Mat Polański – wokal
Tomek “Burza” Burzyński – perkusja

Więcej:
https://www.facebook.com/blackberrybrothers/
https://www.instagram.com/blackberrybrothers/
http://youtube.com/blackberrybrothers

 

 

Zaduszki Bluesowe zorganizowano po raz pierwszy w listopadzie 1983 roku i poświęcono je pamięci Ryszarda „Skiby” Skibińskiego, lidera Kasy Chorych i pomysłodawcy najstarszego festiwalu bluesowego w Polsce – Jesieni z Bluesem. Od tego czasu impreza odbywa się cyklicznie i cieszy się niesamowitym powodzeniem. Koncerty zespołów z Polski i zza granicy co roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Podczas tego wydarzenia spotykają się kolejne pokolenia fanów bluesa!


BOK Białostocki Ośrodek Kultury