Z jogą wśród zwierząt – zajęcia ruchowe dla dzieci z opiekunami

Zapraszamy na zajęcia ruchowe dla dzieci z opiekunami:

Z jogą wśród zwierząt

23 kwietnia 2022, godz. 11:00
Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
wiek dzieci: 4-5 lat
czas trwania: ok. 45 minut
udział bezpłatny, obowiązują zapisy: tel. 85 67 67 367 (od wtorku do niedzieli w godz. 10:00-17:00)

wydarzenie towarzyszy wystawie Żadnej przemocy!

W codziennym pośpiechu, natłoku wyzwań i obowiązków nie zawsze mamy czas na autentyczne bycie z naszymi dziećmi. Często jesteśmy zbyt zmęczeni, aby wspólnie budować z klocków, lepić z plasteliny, rysować czy wyjść na długi spacer. Naszą uwagę rozprasza telewizor, powiadomienia na komórce – żyjemy „w trybie ASAP”. Często mamy poczucie, że tracimy coś istotnego, lecz nie wiemy, jak to zmienić.

Zapraszamy rodziców lub opiekunów z dziećmi na zajęcia ruchowe z elementami jogi. Stworzymy wspólnie przestrzeń, z której usuniemy wszystkie rozpraszacze. Będziemy komunikować się ze swoimi dziećmi ruchem i gestem, dotykiem i uśmiechem. Dzieci bardzo potrzebują takiego kontaktu – budują na nim poczucie bezpieczeństwa, nabierają pewności siebie i zaufania do dorosłych, do świata. Stonowana, nienastawiona na wyczyn i bicie rekordów aktywność ruchowa wspomaga integrację z własnym ciałem. Jest też bezpiecznym sposobem na rozładowywanie napięć, które są naturalnym efektem szybkiego i często burzliwego rozwoju kilkuletnich dzieci.

Uwaga! uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą wygodnego, luźnego stroju. Ćwiczymy boso. :-) Mile widziane własne maty do ćwiczeń.

Dziękujemy studio Joga-Ruch-Oddech z Białegostoku za nieodpłatne udostępnienie mat.

 


BOK Białostocki Ośrodek Kultury