Yanina Free Wave

W ramach kolejnej odsłony naszego muzycznego cyklu Jazz na BOK-u zapraszamy na koncert

Yanina Free Wave

30.11, godz. 18.00, klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu)
do nabycia w kasie Forum, ul. Legionowa 5, tel. 85 746 13 20 lub na stronie: www.bilety.bok.bialystok.pl

Wydarzenie na FB

Yanina Free Wave – projekt muzyczny Janusza Yaniny Iwańskiego, stworzony na bazie wcześniejszej formacji Yanina & KaPeLa. Ma na koncie wiele koncertów, nagrań i występów na festiwalach jazzowych. Muzyka grupy jest stara i nowa zarazem. Stara, ponieważ wywodzi się z nurtu, który tworzyli artyści tej miary co Miles Davis, John Coltrane, Ornette Coleman, Jack deJohnette, Lester Bowie czy Ronald Shannon Jackson. Nowa, gdyż muzycy połączyli swój podziw dla dokonań mistrzów z własną wizją twórczą. Repertuar opierają na własnych kompozycjach inspirowanych muzyką polską, nie odżegnując się od klimatów Indii, Afryki, reagge, rocka i folka. Zespół na koncertach gra nowe kompozycje Janusza Yaniny Iwańskiego, ale sięga też do utworów z płyt „2001” i „The Searchers For Something…”.

Skład:
Janusz Yanina Iwański – gitary
Łukasz Kluczniak – saksofon altowy
Marek Pospieszalski – saksofon sopranowy, tenorowy
Krzysztof Pacan – gitara basowa
Przemysław Pacan – perkusja, instrumenty perkusyjne

Janusz YANINA Iwański – w 1977 roku razem z przyjaciółmi założył zespół Tie Break. Jest także współzałożycielem takich grup jak Svora, Woo Boo Doo czy duetu Soyka Yanina. Współpracował z wieloma muzykami i zespołami, byli to m.in. Free Cooperation, Symphonic Sound Orkiestra, Stan’d art, Tribute to Miles Orchestra, Milo Kurtis Drum Freaks, Virtual J@zz Reallity, Tomasz Stańko, Bob Stewart (Gil Evans Orchestra), Adam Rogers – gitara (Lost Tribe, Michael Brecker, Randy Brecker), Wallis Buchanan (Jamiroquai), Philippe Pipon Garcia – dr (Paul Young, Shade), Dee Dee Bridgewater, Nick Cave, Zbigniew Preisner, Wojciechem Konikiewicz. Od 2007 roku współtworzy Yanina Free Wave. Ma na koncie ponad 1500 koncertów w Polsce i za granicą.

Łukasz Kluczniak – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Grał z Mazzolem, Arkiem Skolikiem, Locko Richterem, zespołami Drum Freaks Milo Kurtisa i Chromosomos. Jeden z czołowych polskich saksofonistów. Prowadzi własny zespół Coherence Quartet.

Marek Pospieszalski – pochodzi ze znanej polskiej rodziny muzycznej, gra w Kwintecie Wojtka Mazolewskiego.

Przemysław Pacan – student Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował m.in. z Tribute To Miles Orchestra, prowadzoną przez Wojciecha Konikiewicza, Urszulą Dudziak, Martyną Jakubowicz.

Galeria

IM000239.JPG Przemek Pacan – perkusja IMGP3865 poster_yaniana_2014 Yanina1 Yanina2 Yanina3 Yanina4 Yanina5 Yanina6 Yanina7

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury