XI edycja Konkursu Fotograficznego „Człowiek obok mnie”

Białostocki Ośrodek Kultury ogłasza XI edycję Konkursu Fotograficznego Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Współczesnej „Człowiek obok mnie”!

14 sierpnia – 18 września 2020

Świat przez ostatnie miesiące uległ mniej lub bardziej widocznym przeobrażeniom. Modyfikacjom uległy sposoby komunikacji, poruszania się, wykonywania codziennych zadań i pracy. Każdy aspekt naszego życia został nimi dotknięty. Fotografia mogła zostać uwięziona w domach. Jednak obostrzenia nie powstrzymały niezliczonej rzeszy fotografów w dokumentowaniu otaczającego świata w tym szczególnym momencie. Mnóstwo osób fotografujących odnalazło też inspirację w codziennym życiu i jego rutynie. Część ludzi, którzy fotografią chcieli się od zawsze zająć, w zatrzymaniu odnalazło czas, aby się tego rzemiosła w domowym zaciszu nauczyć.

W tym czasie brakowało nam wielu rzeczy, ale chyba najbardziej brakowało nam drugiego człowieka. I właśnie o człowieka i wszystko z nim związane chcemy w tej edycji konkursu zapytać.
Świadomi trudności i szerokości tematu, czekamy na wypowiedzi fotograficzne od wszystkich tych, którzy zechcą się nimi z nami i innymi podzielić.

XI edycja Konkursu Fotograficznego Ogólnopolskiego Przeglądu Fotografii Współczesnej „Człowiek obok mnie” trwa od 14 sierpnia do 18 września 2020 roku (data rozstrzygnięcia konkursu).

Prace będą oceniane w formule zdjęcia pojedynczego oraz reportażu, co jest zmianą w stosunku do poprzednich edycji.

Wydarzenie organizowane jest przez Białostocki Ośrodek Kultury od 2000 roku, w systemie biennale. Konkurs kierowany jest do pełnoletnich osób fizycznych i ma charakter otwarty.
Zdjęcia ocenia jury złożone z profesjonalistów fotografików i znawców sztuki fotograficznej.

Laureatom Konkursu – autorom nagrodzonych zdjęć – zostaną przyznane nagrody pieniężne:
GRAND PRIX – zdjęcie pojedyncze – 1600 brutto
Wyróżnienie – zdjęcie pojedyncze – 700 brutto
GRAND PRIX – reportaż – 1800 brutto
Wyróżnienie – reportaż – 900 zł brutto

Wybrane przez jury zdjęcia zostaną także zaprezentowane podczas wystawy w Białostockim Ośrodku Kultury oraz w internecie w drugiej połowie września.

Na zdjęcia i niezbędne informacje (szczegóły w naszym regulaminie) czekamy do dnia 14 września 2020 WYŁĄCZNIE pod adresem e-mail: m.pawlukiewicz@bok.bialystok.pl

W temacie wiadomości proszę wpisać: Konkurs „Człowiek obok mnie” oraz swoje imię i nazwisko.
Prace powinny być przesłane za pomocą linku do fotografii znajdującego się na serwerze sieciowym.
W tym celu można wykorzystać ogólnodostępne i darmowe usługi dysków sieciowych.
Link musi być dostępny do czasu rozstrzygnięcia konkursu.

Regulamin konkursu
REGULAMIN – CZŁOWIEK OBOK MNIE 2020

Oświadczenie do pobrania
Załącznik nr 1 Oświadczenie CZŁOWIEK OBOK MNIE 2020

Konkurs jest objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku


BOK Białostocki Ośrodek Kultury