Wtajemniczenie. Spotkanie z Przemkiem Kossakowskim

W ramach 9. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” zapraszamy na

WTAJEMNICZENIE. SPOTKANIE Z PRZEMKIEM KOSSAKOWSKIM

26 października 2019, godz. 18:30
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 10 zł – do kupienia w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl
BILETY WYPRZEDANE

Przemek Kossakowski: Przeszedłem kilka nowych granic. Geograficznie, duchowo, fizycznie. Dowiedziałem się o sobie i o świecie rzeczy, których nie ujmie żaden scenariusz telewizyjny, bo są to rzeczy, które muszą się zdarzyć, a których po prostu nie można wymyślić i wyreżyserować.
Drżałem z zimna w rosyjskiej Syberii, przemierzałem zasnute rdzawym pyłem mongolski stepy, nieprzyzwoicie zieloną amazońską dżunglę i surowe góry Kazachstanu, aby znaleźć odpowiedzi na moje pytania, a kiedy w końcu je poznawałem, okazywało się że moje pytania były zupełnie inne od tych jakie zadać powinienem.

Przemek Kossakowski (ur. 1972) – autor cyklu programów “Kossakowski. Szósty zmysł”, “Inicjacja” i “Wtajemniczenie” (TTV). W pierwszym programie dokumentował podróże po Ukrainie, Rosji, Bałkanach i Polsce, podczas których doświadczał praktyk znachorów, uzdrawiaczy i wróżbitów. Był zakopywany w grobie, obkładany wnętrznościami barana, poddawany praktykom podcinania języka… Pokłosiem jego podróży stała się książka “Na granicy zmysłów” (2014). W “Inicjacji” poddaje się osobistym, często ekstremalnym doświadczeniom, wchodząc w nieznane dla siebie, obce światy. Przemek Kossakowski to człowiek od zadań specjalnych. Zwolennik kontaktu bezpośredniego i pracy w terenie. W wolnym czasie chętnie rysuje i eksperymentuje z grafiką.
Podczas spotkań opowiada o tym, czego nie widać w jego programach, ukazując to w improwizowanej, błyskotliwej i dowcipnej formie. Spotkania wzbogacone są pokazami zdjęć, których następstwo bywa uzależnione od interakcji z widzami.

Przemek Kossakowski na FB

9. Festiwal Kultur i Podróży Ciekawi Świata

Galeria

Przemek Kossakowski kossakowski (1) kossakowski (2) kossakowski (3) kossakowski (4) kossakowski (5) kossakowski (6) kossakowski (7) kossakowski (8) kossakowski (9) kossakowski (10) kossakowski (11) kossakowski (12) kossakowski (13) kossakowski (14) kossakowski (15) kossakowski (16) kossakowski (17) kossakowski (18) kossakowski (19) kossakowski (20)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury