Wspomnienie z Tajwanu czyli balon w ananasach

Tajwan… Piękne egzotyczne krajobrazy, wspaniałe świątynie, wyjątkowi ludzie i ciekawe festiwale sprzyjają rozwojowi turystyki w tym kraju. Jedną z niezwykłych atrakcji Tajwanu stał się też ostatnio obraz unoszących się na niebie balonów.

Nad Formosą (jak niegdyś nazywano tę piękną wyspę), nigdy wcześniej nie latał polski aerostat, ale postanowiły to zmienić dwie wyjątkowe kobiety: Jolanta Matejczuk z Klubu Balonowego w Białymstoku oraz Beata Choma z Aeroklubu Poznańskiego. Latem 2013 roku spędziły razem na pokładzie balonu prawie cztery tygodnie. Jeśli ktoś wówczas miał okazję zobaczyć unoszący się wysoko w powietrzu balon w biało-czerwonych barwach, może być pewien, że dowodziły nim dwie Polki, w tym jedna z Podlasia!

Jolanta Matejczuk

Członkini Klubu Balonowego w Białymstoku, która od 25 lat realizuje swoją balonową pasję. Na koncie ma m.in. sześciokrotnie zdobyty Puchar Świata Kobiet, brązowy medal mistrzostw Europy oraz wiele innych nagród i wyróżnień. Przygodę ze sportem zaczynała w podstawówce w Ogrodniczkach, a później kontynuowała ją w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Supraślu, biegając na nartach. Dzięki swoim pasjom poznaje wielu ludzi, często podróżuje i odwiedza kraje na całym świecie. Podczas spotkania „Ciekawi Świata” opowie o balonowych lotach na Tajwanie.

Galeria

tajwan2 tajwan1

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  4 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  4 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  4 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  4 lata temu