Weather to Scratch – ODWOŁANE

Wydarzenie odwołane
WIĘCEJ INFORMACJI

W ramach 10. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” Białostocki Ośrodek Kultury, Race Through Poland i Bike Days – Międzynarodowy Festiwal Filmowy zapraszają na pokaz filmu i spotkanie:

Weather to Scratch

gośćmi spotkania będą Paweł Puławski (reżyser i organizator wyścigu), Krystian Jakubek (uczestnik wyścigu, zdobywca drugiego miejsca), Tadek Ciechanowski (fotograf, który podążał za zawodnikami przez prawie tydzień, obserwując i fotografując ich zmagania) i Michał Weksler (promotor i dystrybutor)

24 października 2020, godz. 20:30
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 15 zł w kasach kina Forum i Centrum im. L. Zamenhofa oraz na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Weather to Scratch
reżyseria: Paweł Puławski
zdjęcia: Szymon Walera, Piotr Rączka, Denis Smirnow
montaż: Denis Smirnow
czas: 50’
produkcja: Wideosportowe.pl, Polska 2019

“Weather to Scratch” to trzymająca w napięciu historia walki o miejsca na podium w drugiej edycji Race Through Poland, która odbyła się w maju 2019 roku. W ciągu niecałej godziny oglądamy, jak swoim wyścigiem pokierowali faworyci, jak poradzili sobie z legendarną już pogodą (powiedzieć, że cały czas padał deszcz, to nic nie powiedzieć), wymagającymi górskimi przełęczami i własnymi ograniczeniami.

Organizatorzy wyścigu Race Through Poland zapraszają na długo wyczekiwaną premierę filmu dokumentalnego “Weather To Scratch”. RTP to długodystansowy wyścig kolarski oparty na kilku prostych zasadach: uczestnicy jadą sami i muszą być samowystarczalni. Każdy zawodnik jest głównym bohaterem, scenarzystą i reżyserem swojej własnej rowerowej opowieści, zdanym na siebie przy wyborze trasy, w szukaniu noclegu czy w razie awarii roweru. Najlepsi uczestnicy Race Through Poland pokonali dystans 1500 km w trzy dni. “Weather to Scratch” to trzymająca w napięciu historia walki o miejsca na podium w drugiej edycji RTP w maju 2019. W ciągu niecałej godziny obejrzymy, jak swoim wyścigiem pokierowali faworyci wyścigu, jak poradzili sobie z legendarną już pogodą (powiedzieć, że cały czas padał deszcz, to nic nie powiedzieć) , wymagającymi górskimi przełęczami i własnymi ograniczeniami. Race Through Poland 2020 został przełożony na maj 2021, więc tym bardziej warto zobaczyć film i nastroić się na kolejną dawkę nieprzewidywalnego.

Ważne:
https://bok.bialystok.pl/pliki/Wytyczne_dla_KINA-FORUM-.pdf
https://bok.bialystok.pl/pliki/covid-o%C5%9Bwiadczenie-do-kina.pdf

Video

Ostatnie komentarze

BOK Białostocki Ośrodek Kultury