Warsztaty piosenki patriotycznej

Zapraszamy na warsztaty śpiewania z Frey-Lech-Trio:

Warsztaty piosenki patriotycznej

wiek uczestników: bez ograniczeń
termin: 14 października 2018 r., godz. 15:00
Białostocki Ośrodek Kultury / Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19 w Białymstoku
wstęp wolny

W 100. rocznicę odzyskania niepodległości zapraszamy do wspólnego śpiewania piosenek patriotycznych w języku polskim i esperanto, które wymyślono dla pokoju między narodami.

Czego możemy się spodziewać? Wraz z Lechem Mazurkiem zaśpiewamy piosenki patriotyczne po polsku i w esperanto, m.in.: “Rozkwitały pąki białych róż” – “Ekfloretis blanka roza floro”, “Dziś do ciebie przyjść nie mogę” – “Mi jam plu al vi ne venos”, “Rozszumiały się wierzby płaczące” – “Dismurmuris salikoj plorantaj”, “O mój rozmarynie” – “Mia rozmareno ekfloru jam”.

Czeka nas także prezentacja multimedialna przygotowana przez Andrzeja Zejdlera na temat odzyskania przez Polskę niepodległości.

Frey-Lech-Trio powstało na początku 2011 roku w Białymstoku z inicjatywy lidera Lecha Mazurka, zafascynowanego pięknem muzyki żydowskiej w jej klezmerskiej odsłonie. Grupa współpracuje z Białostockim Ośrodkiem Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa, Białostockim Towarzystwem Esperantystów i Książnicą Podlaską – Esperanto Libraro.

Obecny skład zespołu:
Lech Jan Mazurek – kompozytor, tekściarz, aranżer grający na akordeonie cyfrowym. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Dyrektor Objazdowej Szkoły Muzycznej, założyciel Fundacji Muzyczne Barwy Podlasia. Pasjonat edukacji muzycznej dzieci i młodzieży. Instruktor kilku zespołów m.in. Young Folk Crew, Młoda FolKREW, Uku – donaco Bjalistoko, Dziecięca Orkiestra Ukulele – Białystok. Nagrywa płyty, autor muzyki do filmu Piękne czasy T. Wiśniewskiego, z zespołami koncertuje w kraju i za granicą.

Katarzyna Breczko – wokalistka, pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. G.K. Bacewiczów w Łodzi. W 2015 roku z młodzieżą gimnazjalną zrealizowała własny projekt Shalom na Kamiennej z przebojami muzyki żydowskiej. W 2016 roku koncertowała z siedmioletnią córką w Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Jest laureatką nagrody Przewodniczącego Rady Miasta Białystok dla wyróżniających się nauczycieli – animatorów kultury. Koncertuje w kraju i za granicą.

Joanna Gryko – muzyk orkiestrowy i kameralistka, skrzypaczka. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Wieloletnia koncertmistrzyni i solistka Opery i Filharmonii Podlaskiej. Jest w stałym składzie kilku zespołów: Duet Jo-anna, Trio Romantico, Trio Aclassico oraz Podlaskiej Orkiestry Salonowej. Gra wszechstronny repertuar od muzyki klasycznej i operowej po rozrywkową. Koncertuje w kraju i za granicą.

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  4 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  4 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  4 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  4 lata temu