Wanda Johnson

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert w ramach cyklu Blues Fama

Wandy Johnson

18 października 2015 godz. 20.30 klub Fama

Bilety: 15 zł w przedsprzedaży i 20 zł w dniu imprezy dostępne w kasie kina Forum lub na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Wanda Johnson – śpiew
Tico Manley – gitara, śpiew
Joe Lewis – bas, śpiew
Tez Sherard – perkusja, śpiew

Wanda Johnson urodziła się w 1963 roku w Południowej Karolinie w rodzinie o muzycznych tradycjach, jako jednak z dziewięciu sióstr. Choć z muzyką jest związana od dziecka, profesjonalnie śpiewać zaczęła dopiero w drugiej połowie lat 90., a debiutancką płytę “Call Me Miss Wanda” wydała w 2003 roku. Jej talent eksplodował trzy lata później, kiedy to ukazała się jej druga płyta “Natural Resource”, co zaowocowało zaproszeniem do udziału w jednej z najbardziej znaczących imprez bluesowych świata, Pocono Blues Festival. W pofestiwalowych recenzjach pisano, że Johnson była największą niespodzianką weekendu. Rok później wystąpiła na Chicago Blues Festival i reakcje były równie entuzjastyczne.

Nic dziwnego! Podczas koncertów Wanda prezentuje świetnie wykonane, własne piosenki, obdarzając słuchaczy uśmiechem tak promiennym, że mógłby rozjaśnić najczarniejszą jaskinię. Z cudowną łatwością nawiązuje kontakt z zachwyconą publicznością, w kilka sekund ujmując ją swoją bezpretensjonalną osobowością. Jej krystalicznie czysty, nie potrzebujący efektów ani ulepszeń, głos, chwyta za serca, zdobywając jej porównania do „młodej Irmy Thomas.”

Jej pierwsza wizyta w Polsce w listopadzie 2008 roku (m.in. podczas Jesieni z Bluesem) okazała się olbrzymim sukcesem: Wandzia” absolutnie podbiła polską publiczność. Kolejne trasy tylko to potwierdziły.

Galeria

wanda0009 wanda0010 wanda0007

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury