W świecie zwierząt

W ramach Akcji Lato 2019 zapraszamy na warsztaty lalkarskie

W świecie zwierząt

2 lipca 2019, godz. 10:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
BRAK BILETÓW!
bilet: 8 zł / dziecko i opiekun – w kasie kina Forum, w kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

wiek: 9-12 lat (liczba miejsc ograniczona)
czas trwania: ok. 4 godz.

Prowadzenie: Anita Piotrowska i Oskar Lasota

Warsztaty „W świecie zwierząt” to możliwość poznania teatru lalkowego, wykonania własnej formy plastycznej oraz zrobienia pierwszych kroków w świecie animacji lalkami.

W teatrze lalkowym drzemie ogromny potencjał jeżeli chodzi o sposób na kreatywną zabawę, pierwsze zetknięcie ze sztuką i teatrem w ogóle. Po takich warsztatach młodzi uczestnicy mogą poczuć potrzebę pójścia do teatru, w tym do teatru lalkowego.

Podczas warsztatów powstaną krótkie etiudy na podstawie tekstów Jana Brzechwy o zwierzętach. Mają one potencjał nie tylko teatralny, ale również mogą zainspirować do rozmowy o zwierzętach, ich zachowaniach, prawach oraz ochronie.
Teatr lalek może pomóc w uwrażliwieniu dzieci na los zwierząt. Tak jak życie lalki jest zależne od animatora, tak życie zwierząt stało się zależne od woli lub nie woli człowieka.

Anita Piotrowska – studentka II roku reżyserii w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie filia w Białymstoku. Kocha sztukę, bo pozwala wyrazić jej to, co czuje, a przy okazji może zmieniać świat. Nie jest jej obojętny los naszej planety, a takie pojęcia jak zero waste, minimalizm czy weganizm nie są jej obce. Interesuje się ilustracją, książkami, picturebookami dla dzieci. Miłośniczka animacji poklatkowej.

Oskar Lasota – student aktorstwa w Akademii Teatralnej. Nieustannie poszukuje tego, co niebanalne, abstrakcyjne i twórcze. Kocha teatr i wspólnotę, z jakiej się “wytwarza”. Każdego dnia szuka pomysłów na nowe kreacje sceniczne. Odważnie myśli o reżyserii i kostiumologii, to dla niego kolejna forma artystycznego wyrazu teatralnego.

pełny program Akcji Lato 2019

Galeria

lalki (1) lalki (2) lalki (3) lalki (4) lalki (5) lalki (6) lalki (7) lalki (8) lalki (9) lalki (10) lalki (11) lalki (12) lalki (13) lalki (14) lalki (15) lalki (16) lalki (17) lalki (18) lalki (19) lalki (20)
Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  6 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  6 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  6 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  6 lat temu