W światłach Broadwayu

Ważna informacja: w przypadku niekorzystnej pogody, koncert odbędzie się w klubie Fama przy ul. Legionowej 5.

Podczas tego oryginalnego spektaklu muzycznego, muzycy zabiorą publiczność w bajeczny świat operetki oraz musicalu. Artyści śpiewem i grą na fortepianie przypomną rozkołysane walce, dziarskie czardasze oraz pełne liryzmu arie i duety miłosne. Nie zabraknie również popularnych utworów z broadwayowskich musicali. Będą to chwile pełne magii i blasku, które na długo pozostaną w pamięci zgromadzonej publiczności. W programie koncertu m.in.: „Czardasz Sylwii” z operetki „Księżniczka Czardasza”; Aria Króla Włóczęgów z operetki „Król Włóczęgów”; „Usta milczą, duszą śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”; „Gdybym był bogaczem” z musicalu „Skrzypek na dachu”; „Śnić sen” z musicalu „Człowiek z La Manchy”; „Brunetki, blondynki” z musicalu filmowego „Kocham wszystkie kobiety”; „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My fair lady”.
Muzycy indywidualnie, w swoim dorobku artystycznym mają wiele koncertów w kraju i za granicą. Koncertują solo, w zespołach kameralnych, jak również z orkiestrami symfonicznymi (w tym filharmonie, teatry muzyczne, festiwale muzyki kameralnej itp.). Wspólnie koncertują od 2010 roku.
Dźwiękowa prezentacja zespołu: https://soundcloud.com/kop-art/trio-w-swiatlach-broadwayu-promo

Skład zespołu:
Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian
Katarzyna Kalisz-Kędziorek – sopran
/Aleksandra Świderek – sopran/
Piotr Kędziorek – baryton
Piotr Kopietz – narracja

Gabriela Machowska-Kopietz — pianistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje umiejętności doskonaliła także na studiach w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii, gdzie studiowała u Eugene Moguilevsky’ego i Olgi Roumchevitch. Pracowała ponadto z prof. Elżbietą Tarnawską i prof. Andrzejem Jasińskim. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Jeszcze w czasie studiów swoje zainteresowania skierowała w stronę muzyki kameralnej. Duży wpływ na to miała współpraca z “The Jacques Thibaut String Trio” i “The Talich String Quartet”. Na stałe gra w zespole Sentido del Tango wykonując muzykę tangową. Współtworzy duet z klarnecistką Anną Gut. Współpracuje z barytonem Witoldem Żołądkiewiczem, z którym wykonuje mało znane pieśni wybitnego ucznia F. Chopina – Karola Mikulego. W 2011 roku razem z Witoldem Żołądkiewiczem i Katarzyną Kalisz nagrała płytę z kompozycjami uczniów Fryderyka Chopina, zatytułowaną “Tradycje Chopinowskie we Lwowie”, nad którą patronat objął Konsulat Generalny RP we Lwowie.

Katarzyna Kalisz-Kędziorek – organistka, dyrygent i śpiewaczka (sopran). Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w specjalności prowadzenie zespołów muzycznych oraz gra na organach. Ponadto uzyskała dyplom wokalny w klasie śpiewu solowego prof. Izabeli Kłosińskiej. Dwukrotna stypendystka Prezesa Rady Ministrów RP oraz stypendystka Ministra Kultury RP. Jako solistka i kameralistka współpracuje z wieloma ośrodkami muzycznymi w kraju i za granica. Wykonała kilka nagrań radiowych i płytowych. Aktualnie jest artystką chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie, gdzie występuje również jako solistka.

Aleksandra Świderek – sopran. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie wokalnej prof. zw. Bożeny Betley, Studiowała również na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu w klasie prof. KS Edith Lienbacher. Laureatka międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów wokalnych (m. in. im. Ady Sari w Nowym Sączu, Vox Artis w Sybinie, im. Giulio Perottiego w Ueckermünde, im. K. Jamroz w Kielcach), a także Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Piotr Kędziorek – baryton. Urodził się 1990 roku w Warszawie. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego prof. Jerzego Knetiga. Sztukę wokalną doskonali pod kierunkiem prof. Krystyny Wysockiej-Kochan. Jest zdobywcą I miejsca i wyróżnienia za najlepsze wykonanie pieśni F. Chopina na II Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. prof. Haliny Słonickiej oraz finalistą krajowych konkursów wokalnych. Dokonał wielu nagrań min. dla Narodowego Centrum Kultury w Warszawie oraz nagrał płyty z muzyką sakralną i organową promujące zabytkowe instrumenty. Kreował główne role w kraju i za granicą w realizacjach oper Mozarta: Cosi fan Tutte, Wesele Figara.

Piotr Kopietz – muzyk, aranżer, kompozytor, konferansjer. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia, a ponadto prowadzi narracje podczas koncertów muzyki kameralnej.

Ostatnie komentarze

BOK Białostocki Ośrodek Kultury