Uproot Andy / Milangeles / Global Diggers

Muzyczne natarcie ze Stanów Zjednoczonych, Włoch i Polski – w ramach festiwalu ŻUBROFFKA!

UPROOT ANDY (USA)
MILANGELES (IT)
GLOBAL DIGGERS (PL)

10.12.2016, godz. 22:30
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 15 zł przedsprzedaż, 20 zł w dniu koncertu

UPROOT ANDY
Mieszkający na Brooklynie kanadyjski DJ/producent i współtwórca Que Bajo, legendarnych nowojorskich imprez didżejskich. Swoją przygodę z wielokulturową didżejką zaczynał w Mehanata Bulgarian Bar jeszcze przed Que Bajo. Jego wybuchowe mieszanki ciężkiego basu i melodyjnej muzyki tanecznej zaczęły pojawiać na mikstejpach, takich jak Guacharaca Migration (według New York Magazine jedna z najlepszych składanek 2008 roku), jak również na wczesnych produkcjach wytwórni Bersa Discos i ZZK. Od tamtej pory Andy intensywnie koncertuje w Europie i obu Amerykach. Gościł m.in. na kolumbijskim karnawale w Barranquilli, letniej scenie w nowojorskim Central Parku, czy u Gilles’a Petersona na Worldwide Awards w Londynie. Andy i współtwórca Que Bajo, Geko Jones, pojawili się na Red Bull Music Academy Culture Clash w Nowym Jorku, a niedawno udostępnili swoje remiksy w sieci pod szyldem Que Bajo Records, prezentując szerszemu gronu odbiorców jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne brzmienie.

www.facebook.com/uprootandy
https://soundcloud.com/uprootandy

MILANGELES (IT)
Producencko-didżejski duet z Pawii w północnych Włoszech, niedaleko Mediolanu. Ich żywiołowe popisy sceniczne, pełne chorych pomysłów i wysmakowanych przeróbek, rozsadzają parkiet wybuchową mieszanką juke, trap, polki i brazylijskiego funku; roztapiają karaibskie smaczki z ciężkim basem ghetto beats i unikalnym twistem Milangeles. Długo obecni w branży muzycznej Teddy i Filippo rozpoczęli współpracę w 2011 roku, mając za cel porwać włoską publiczność swoim unikalnym podejściem do tropikal bass. Gdy ich szalona seria Fiasco obrosła legendą wśród włoskich klubowiczów, Milangeles szybko zwrócili na siebie uwagę blogów muzycznych i rosnącej liczby fanów serią porażających remiksów. W 2013 roku ukazała się wreszcie ich długo oczekiwana, debiutancka epka Passionata, nagrana dla berlińskiej wytwórni Daniela Haaksmana, Man Recordings. Cztery gotowe petardy klubowe, na których gościnnie pojawiają się funkujący Brazylijczycy Bonde Das Preparadas i Copia Doble Systema z Kopenhagi, od początku dostały didżejskie wsparcie od takich znamienitości jak Diplo, Uproot Andy, Schlachthofbronx, So Shifty BOT (Ex-Crookers), Swick i wielu innych. Milangeles to najbardziej obiecujące włoskie brzmienie basu tropików, gotowe do rozgrzania parkietów na całym świecie!

https://www.facebook.com/milangelesmusic
https://soundcloud.com/milangeles

GLOBAL DIGGERS (PL)
Połączone siły Wujka Bena, Dużego Pe (Czwórka / Masala Soundsystem / Molotov Cocktail Party), Bartosza (Full Tandeta) i Warsaw Balkan Madness gwarantują najsolidniejszą dawkę ultra-tanecznej, mocno basowej muzyki inspirowanej szeroko pojętą ludowszczyzną. GLOBAL DIGGERS odkopią dla was nowe, eklektyczno-elektroniczne oblicze tradycyjnej muzyki z Ameryki Południowej, Afryki, Karaibów, Bałkanów oraz innych rejonów i zabiorą Was w podróż po plażach całego świata. Zagrali u boku takich artystów jak: Jillionaire & Walshy Fire (Major Lazer), Branko (Buraka Som Sistema) czy Elliphant. XXI wiek to wiek globalizacji, eklektyzmu i hedonizmu – właśnie tego doświadczycie na imprezach GLOBAL DIGGERS!

www.facebook.com/globaldiggers
www.soundcloud.com/globaldiggers

Galeria

uprootandywinchester_ mix_layout_milangeles

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury