Tydzień Dziecka w BOK/CLZ

Białostocki Ośrodek Kultury / Centrum im. Ludwika Zamenhofa zaprasza na bezpłatne warsztaty dla dzieci w ramach Tygodnia Dziecka w Białymstoku!

11-12 października 2018 r.
BOK/CLZ, ul. Warszawska 19

wiek dzieci: 6-12 lat
czas trwania: 60 minut
obowiązują zapisy: tel. 85 67 67 367, 85 67 67 360, lub osobiście w kasie BOK/CLZ

Już po raz siódmy bierzemy udział w Tygodniu Dziecka w Białymstoku. Zapraszamy grupy szkolne i dzieci z rodzicami do wzięcia udziału w naszych wydarzeniach.

„Wielka Synagoga z klocków Lego”
11 października (czwartek), godz. 11.00

Przybliżając historię Białegostoku i pamiętając o jego dawnych mieszkańcach w 75. rocznicę wybuchu powstania w białostockim getcie proponujemy warsztaty z klockami Lego i historią w tle. W oparciu o model Wielkiej Synagogi wybudowanej z 12 tys. klocków Lego proponujemy warsztat „Witraże w synagogach”, podczas którego uczestnicy poznają sposób obrazowania i symboliki witrażu w judaizmie oraz stworzą własne, niepowtarzalne projekty witraży z klocków Lego.

„Jak powstało esperanto?”
12 października (piątek), godz. 17.00

Kim był Ludwik Zamenhof? Czy mieszkańcy dziewiętnastowiecznego Białegostoku stali się dla Ludwika inspiracją? W jaki sposób młody Zamenhof odczytał biblijną opowieść o Wieży Babel? Dlaczego międzynarodowy język, który wymyślił, nazywa się esperanto i co to znaczy? Idea Ludwika Zamenhofa, aby język uniwersalny ułatwiał komunikację ludziom na całym świecie, przetrwała do dziś. Esperanto jest stale popularne. Także Białystok – miasto, w którym Ludwik się urodził, zyskał na popularności. W jaki sposób upamiętniamy ważne dla ludzkości osiągnięcia? Zdobytą w pierwszej części warsztatu wiedzę uczestnicy wykorzystają następnie budując z klocków Lego pomnik dedykowany Zamenhofowi i jego dziełu.

pełny program Tygodnia Dziecka 2018

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu