Trójząb Komediowy #40

Białostocki Ośrodek Kultury oraz Kabaret Inaczej zapraszają na 40. Trójząb Komediowy!

24 kwietnia 2018, godz. 18:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu imprezy) w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

To będzie wiosenne wydanie Trójzębu, z kobiecym pierwiastkiem. I to jakim pierwiastkiem! Pewną płciową równowagę przywrócą jednak prowadzący, czyli Panowie z kabaretu Inaczej!

Wystąpią:
– Paulina Potocka
– kabaret A JAK
– kabaret Inaczej (prowadzenie wieczoru)

Paulina Potocka – stand-uperka, artystka, solistka, kobieta eksperymentalna. Białostocka duchowa córka Andrzeja Poniedzielskiego i kogoś jeszcze. Osoba, wobec której bardzo świadomie używa się słowa “temperament”. Swoje występy buduje przede wszystkim na abstrakcyjnym poczuciu humoru. Nie szokuje. Nie budzi kontrowersji. Podobno nie jest klasycznym stand-upem. Zadziwia swoją dynamiką, a raczej jej brakiem. Slow comedy to jej charakterystyczny styl, rzadko spotykany w Polsce. Zanurzy nas w swojej formie. Przeprowadzi przez światy, które często nie istnieją. Jej stand-up zadziwia. Wstrząsa. Nie pozostawia obojętnym. Po jej występie nic już nie będzie takie samo. Paulina otrzymała wiele wyróżnień na festiwalach komediowych. W ostatnim roku została po raz drugi “Królową Łgarzy” na Turnieju Małych Form Satyrycznych w Bogatyni, dzięki temu fragmenty jej programu można było usłyszeć w Radiowej Trójce. Zdobyła I miejsce na Festiwalu Mulatka w Ełku, wyróżnienie na Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, II miejsce na Festiwalu Fermenty, II miejsce na Festiwalu One Man Show “Ludzik” 2017. W kwietniu kolejny raz weźmie udział w Finale Przeglądu Kabaretowego PAKA. Występowała m.in. w TVP Rozrywka, TVP2 i Comedy Central Polska. Razem z Łukaszem Kozłowskim prowadzi w Białymstoku własną scenę stand-upową “Potocka&Kozłowski prezentują”.

Kabaret A JAK swój pomysł na kabaret zamienił w czyn pod koniec 2015 roku i od tej chwili na scenie pojawiają się cztery kobiety, pasjonatki inteligentnego humoru oraz skeczy muzycznych. Występują w kraju (m.in. Kraków, Warszawa, Bytom, Poznań, Białystok, Bielsko-Biała) i z sukcesami biorą udział w przeglądach kabaretowych, takich jak 32. Przegląd Kabaretów PAKA (II miejsce i Nagroda Publiczności), 33. Przegląd Kabaretów PAKA (II miejsce i Nagroda Publiczności), 32. OSPA – Ostrołęckie Spotkania z Piosenką Kabaretową (Grand Prix i Nagroda Publiczności), Kielecki Ogląd Kabaretów Studenckich KOKS 2017 (I miejsce) czy 18. Ogólnopolska Giełda Kabaretowa KopalniaK w Wałbrzychu (Nagroda Publiczności).


BOK Białostocki Ośrodek Kultury