Trójząb Kabaretowy #20

Białostocki Ośrodek Kultury oraz Kabaret Inaczej zapraszają na 20. Trójząb Kabaretowy! 3 listopada 2015 godz. 18:00 klub Fama ul. Legionowa 5

Bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 20 zł (w dniu imprezy) w kasie kina Forum lub na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Trójząb kabaretowy wraca w nowym sezonie! jak zwykle ostry, niebezpieczny i… zabawny. Co miesiąc będziecie mogli poczuć solidne ukłucie dobrego humoru! Na Trójzębie będzie można obejrzeć nie tylko wspólne projekty regionalnych komików, ale też występ gościa z Polski – kabaretu, solisty lub grupy impro. Zapraszamy na kolejną, jubileuszową odsłonę Trójzęba!

Atrakcjami 20. Trójzęba będą: – grupa improwizacyjna ŻBIK oraz Paulina Potocka w spektaklu improwizowanym “Armando”! – gwiazda wieczoru – kabaret Dabz z Opola!

ŻBIK

to grupa kilku młodych ludzi zajmujących się improwizacją kabaretową. Na poczekaniu, wspomagani Waszymi pomysłami i sugestiami, tworzymy zupełnie spontaniczne i niepowtarzalne scenki. Na najbliższym Trójzebie zagramy spektakl improwizowany o nazwie “Armando”. W dużym skrócie, “Armando” polega na graniu improwizowanych scenek w oparciu o monolog. Całość mniej ma skupiać się na fabularnej ciągłości historii, a bardziej na nieposkromionych, porytych skojarzeniach. A jeżeli nieposkromione, poryte skojarzenia, to tylko Paulina Potocka, która na najbliższym Trójzębie wygłosi nie jeden, ale trzy monologi, które posłużą nas za podstawę do spektaklu!

Paulina Potocka

od 26 lat robi coś. Jeździła na rowerze. Kiedyś usmażyła naleśnik. Chodziła. W końcu weszła. Na scenę. Nawet to lubi. Mówi, że wie, że są na świecie ciekawsze projekty, ale ten jest jej. Stoi i mówi. Czasem siedzi i patrzy. Żyje w Białymstoku. Zdarza się jej pójść do kina. I przyjść. Takie solo. Taki stand-up.

Dabz

to wrocławsko-opolski kabaret powstały w 2008 roku. Tworzy go dwóch, jakże do siebie niepodobnych mężczyzn – Jakub i Krzysztof. Od ponad pięciu lat kabaret udziela się czynnie w cyklicznej imprezie, organizowanej we Wrocławiu pod nazwą „Poligonu Kabaretowego”. Współtworzy Teatr Komedii Improwizowanej Narwani z Kontekstu, w ramach której organizuje wieczory improwizacji kabaretowych. Jest też autorem wielu cykli humorystycznych audycji radiowych. Członkowie kabaretu są gospodarzami publicystyczno-satyrycznej audycji Radia Wrocław “Loża Szyderców”. Działalność sceniczna kabaretu Dabz przyniosła nagrody i wyróżnienia na wielu ogólnopolskich przeglądach, (m.in. Paka w Krakowie – kilkukrotny finalista, Szczeciński Przegląd Autorskich Kabaretów Szpak – I miejsce, Przegląd Kabaretowy Stolica – I miejsce, Mały Ryjek w Rybniku – I miejsce; Trybunały Kabaretowe – Grand Prix) co zaowocowało występami telewizyjnymi i obecnością na scenie w kraju i za granicą.

Kabaret Inaczej tworzy trzech mężczyzn o niezbyt nachalnej urodzie, za to z dużym dystansem i poczuciem humoru. Już od siedmiu lat pokazują, że można inaczej! Kabaretują, improwizują, śpiewają, stand-upują, kręcą filmy, piszą wiersze. Uwaga! Jeżeli spotkacie ich w ciemnej uliczce, najpewniej was rozśmieszą.

Zapraszamy!

 

Galeria

troj_ZAPOWIEDZ troj_plakat_20 trozjab3 trozjab_99 trozjab_8 trozjab_66 trozjab_6 trozjab_44 trozjab_4 trozjab_33 trozjab_3 trozjab_22 trozjab_2 trozjab_11 trojzab20

BOK Białostocki Ośrodek Kultury