Trójząb Kabaretowy #13

Wraz z kabaretem Inaczej zapraszamy na Trójząb Kabaretowy w nowej odsłonie!

W tym sezonie rozpoczynamy cykl tematycznych Trójzębów, poświęconych różnym dziedzinom komedii. W listopadzie będzie to One Man Show!

4 listopada, godz. 18.00, klub Fama

Czym jest One Man Show? To sztuka dla jednego aktora, monodram. Może to być wodewil, recytacja poezji, monodram, monolog, pokaz tańca, występ muzyka, iluzjonisty, kabareciarza, lub stand–upera. „One man show” to inaczej „jeden człowiek show”, a „show” jest wtedy, kiedy coś przykuwa uwagę ludzi. Goście najbliższego Trójzęba z całą pewnością ją przykują!
Podczas najbliższej edycji zaprezentują się:

Kasia Garłukiewicz, Krzysztof Szubzda (Białystok) z programem „Artykoncepcja”
Iza Kała (Warszawa) z programem „Kredyt zaufania”
Łukasz Szymanek (Lublin) z programem „Spotkanie z aktorem”

 

Artykoncepcja

Koncert. Koncept. Kabaret. Jest show, jest one man, jest nawet one woman. Man to Krzysztof Szubzda, ceniony białostocki showman, wieloletni konferansjer Ligi Kabaretów i Trójzęba Kabaretowego. Woman to Kasia Garłukiewicz, wokalistka zespołu deMorela.
Tym razem wcielą się w role gospodarzy Trójzęba, prezentując nie tylko najbardziej rozśpiewany monolog kabaretowy, ale też jednocześnie najbardziej rozgadany koncert.
Teksty i scenariusz: Krzysztof Szubzda, reżyseria: Kasia Garłukiewicz, Krzysztof Szubzda, aranżacja: Marcin Nagnajewicz

Iza Kała

Aktorka, która uparła się, że będzie mówić „własnymi słowami”. Po sukcesie pierwszego w Polsce one woman show „Kredyt zaufania”, którym uwiodła jurorów i publiczność festiwali teatralnych i kabaretowych, postanowiła wyjawić, co myśli naprawdę. Gardząc polityczną poprawnością, mówi co chce i jak chce. Uwaga: niebezpieczna – ma zabójczy backhand w tenisie!
W „Kredycie zaufania” Iza Kała wciela się w profesjonalną trenerkę i prowadzi godzinny kurs rozwoju osobistego, który uruchamia skrywane pod powierzchnią powagi, ogromne źródła śmiechu. Kobiecość, miłość, zazdrość, relacje rodzinne to tylko niektóre z tematów poruszanych w spektaklu. Można potraktować godzinę w teatrze jak namiastkę prawdziwego coachingu – z tą różnicą, że coaching Izy jest z przymrużeniem oka: na wesoło i z dystansem. W ciągu godzinnego kursu, prowadząca Trenerka pomoże pozbyć się lęków, uwolni emocje i wesprze w rozdmuchaniu nadziei. Wystarczy dać jej tylko… kredyt zaufania! Na festiwalu Mazurskie Lato Kabaretowe „Mulatka” 2013 program zdobył pierwsze miejsce.
Autorka i reżyserka: Aneta Wróbel, muzyka: Zuzanna Falkowska, występuje: Iza Kała

https://www.youtube.com/watch?v=mml3_DO4O7w

Łukasz Szymanek

Aktor. Kabareciarz. Pseudonim: Szampanek. Występował m.in. w Kabarecie Czesuaf (wygrane na najważniejszych festiwalach kabaretowych w Polsce oraz liczne realizacje telewizyjne: TVP, TVN, Comedy Central). Grywał w serialach i filmach (m.in. „Uniejów Europejski”, „Generał”, „Wyłączność”). Od 2010 roku występuje solo.
„Spotkanie z aktorem” to program, łączący elementy teatru i kabaretu. Wykorzystywane są w nim utwory m.in. Prusa i Fredry, a autorem jest Marcin Wąsowski znany szerzej jako połowa Kabaretu Świerszczychrząszcz. „Spotkanie z Aktorem” to opowieść o codziennym i niecodziennym życiu aktora i jego przygodach. Bezpośrednie relacje z widownią zbliżają ją do tematu, a „wytworne” bisy zmuszają widza do opuszczenia sali w najlepszym (oby!) nastroju. Na VI Festiwalu Skeczu i Małych Form Teatralnych – KADR 2010, program zdobył I miejsce w kategorii małych form.
Autor: Marcin Wąsowski, występuje: Łukasz Szymanek

www.szymaneklukasz.pl
www.facebook.com/SzymanekLukasz
https://www.youtube.com/watch?v=JWUYThPhXVs

Patronat medialny:

wspolczesna_logo    LOGO_RADIO_AKADERA   bialystokonline_logo

Galeria

iza kała artykoncepcja_m _KKK1866_m

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury