Tripulacion Cubana

UWAGA! Brak biletów na koncert!

Zapraszamy na gorący koncert muzyków z Karaibów w ramach Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata”

TRIPULACION CUBANA

Rei Ceballo to pianista, wiolonczelista, kompozytor, producent i aranżer, pochodzacy z Santiago de Cuba. Tajników fortepianu uczył go m.in. Ruben Gonzalez! Współpracował ze słynnym zespołem Sierra Maestra (której lider, Juan de Marcos Gonzales, był jednym z animatorów projektu „Buena Vista”). Grał z najlepszymi zespołami i solistami kubańskiej sceny, z którymi koncertował m.in. po Stanach Zjednoczonych, Francji, Włoszech, Anglii, Belgii i Holandii.
W 2000 roku przyjechał do Polski i założył grupę Calle Sol, która od początku cieszy się dużą popularnością w kraju i za granicą. Pracował jako muzyk sesyjny z Mietkiem Szcześniakiem, Marcinem Pospieszalskim, Maciejem Maleńczukiem, Kayah, Robertem Chojnackim, Wienio i Pele, zespołami De Mono i
Maanam. Gościł na wielu płytach, był liderem pierwszego solowego projektu Olgi Jackowskiej „Kora Ola, ola!”, a w 2013 roku stworzył pierwszy w Polsce musical o Kubie “Conoce Mi Cuba”.

Tripulacion Cubana jest projektem Reia Ceballo i w tej chwili chyba najpopularniejszym na polskim rynku zespołem salsowym. To spełnione marzenie artysty o grupie muzycznej, składającej się prawie wyłącznie z jego rodaków i działającej w Europie. Rei Ceballo zaprosił do swojego projektu wybitnych artystów, znanych polskiej publiczności z takich zespołów jak Calle Sol, Noche de Boleros, Impacto czy spektaklu „Conoce Mi Cuba”. Zespół swoim repertuarem nawiązuje do muzyki kubańskiej we wszystkich jej odsłonach. Posłuchamy jak brzmi muzyka son, cha-cha-cha, salsa, timba, latin-pop i latin-jazz w rdzennym wydaniu wyspiarskim. Miłym zaskoczenie mogą być porywające, latynoskie aranżacje największych hitów radiowych ostatnich lat.

Skład zespołu:
Rey CeballoHechavarria – piano
Eddy Aguero Ferrer – timbal
Yoilan Perez Harriette – congas
Luis Nubiola – sax alto
Fernardo Del Rio – teclado
Elis Herrera – vocal
Yaremi De Las Mercedes – vocal
Tony Matamoros Manresa – vocal

Galeria

TRIPULACION_CUBANA_8 TRIPULACION_CUBANA_2 TC-koncerty2

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  4 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  4 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  4 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  4 lata temu