The Steepwater Band

Białostocki Ośrodek Kultury w ramach cyklu Blues Fama zaprasza na koncert

The Steepwater Band
18.05.2017, godz. 20:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 35 zł (w dniu koncertu) – do kupienia w kasie Forum lub na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Zespół powstał jako trio w Chicago w 1998 roku, jego nazwa pochodzi od statku towarowego, który wokalista i gitarzysta Jeff Massey ujrzał w porcie nad jeziorem Michigan.
Stylistycznie The Steepwater Band to ukłon w stronę bluesa brytyjskiego, przepuszczony przez filtr współczesnego rocka. Choć Jeff Massey, Tod Bowers i Joe Winters zaczynali jako dość ortodoksyjne trio bluesowe, koncentrujące się na interpretowaniu bluesowych standardów, przez lata nie oparli się wpływom psychodelii, americany, jazzu, czy rocka. Z czasem przekształcili się w kwartet (w 2012 roku do pozostałej trójki dołączył gitarzysta Eric Saylors), a obecnie repertuar zespołu składa się głównie z utworów autorskich.
W 2000 roku po raz pierwszy wystąpili na Chicago Blues Festival. Rok później wydali pierwszy długogrający album zatytułowany Brother to the Snake. Obecnie mają na koncie kilkanaście wydawnictw audio i video, a właśnie promują szósty studyjny album Shake Your Faith. Ich utwory pojawiły się w wielu filmach i programach telewizyjnych.
Koncertują w całych Stanach Zjednoczonych i Europie, dzieląc sceny m.in. z Gov’t Mule oraz Lynyrd Skynyrd.

Skład zespołu:
Jeff Massey – gitara i wokal
Eric Saylors – gitara
Tod Bowers – bas
Joe Winters – perkusja

Galeria

steepwater_800x600

BOK Białostocki Ośrodek Kultury