The Room z polskim dubbingiem + spotkanie z twórcami dubbingu

W ramach Festiwalu ?UNDERGROUND/INDEPENDENT? zapraszamy na białostocką premierę wyjątkowego filmu kochanego przez widzów trudną miłością – “The Room”!

THE ROOM z polskim dubbingiem + spotkanie z twórcami dubbingu

26 listopada 2021, godz. 22:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 16 zł – w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

prowadzenie spotkania: Mieszko Minkiewicz
gośćmi pokazu będą: Krzysztof Petkowicz, Diana Grzeszek, Michał Jedut i Monika Rulka

The Room
USA 2003, 99′
reż. Tommy Wiseau
obsada: Tommy Wiseau, Dan Janjigian, Greg Sestero, Carolyn Minnott, Philip Haldiman

Historia kryształowo dobrego, przystojnego, zabawnego i uczciwego bankiera, który zostaje zdradzony przez narzeczoną i przyjaciela.

Amerykańskie media pisały, że to „Obywatel Kane kina klasy B”. Jeden z absolutnie najgorszych filmów świata, antyarcydzieło, wzorcowy, wielopoziomowy przykład tego jak nie robić filmów, nigdy! Kultowy film i tak zły, że aż wspaniały!

Dubbingujący: Krzysztof Petkowicz, Diana Grzeszek, Michał Jedut, Monika Rulka, Adrianna Tylus, Paweł Banaszczyk, Michał Tokarski, Monika Stolat, Karol Jakóbczyk, Kaja Karakuła, Mateusz Powszedniak i Bartosz Gomoła.

Czym są Najlepsze z Najgorszych?
To pokazy różnorodnego kina klasy B – od starych amerykańskich filmów s-f z kosmitami i latającymi spodkami wiszącymi na sznurkach, przez przebojowe kino akcji lat 80. z nieskazitelnymi bohaterami w ortalionowych dresach, po horrory z gumowymi potworami.
Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, stereotypy, nielogiczna fabuła, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej, które prezentowane są na przeglądzie Najlepsze z Najgorszych.
Twórcy Najlepszych z Najgorszych rozbudzają w widzkach i widzach miłość do kina klasy B regularnie od 2015 roku w Lublinie, od 2019 w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu oraz na gościnnych pokazach w innych miastach. Na specjalne zlecenie przeglądu Najlepsze z Najgorszych został stworzony polski dubbing do filmu „The Room”. Dotychczas zorganizowali ponad 100 seansów i wydarzeń specjalnych w ramach przeglądu.

Facebook: Filmy Najlepsze z Najgorszych

Grupa fanowska: Najlepsi z Najgorszych

Krzysztof Petkowicz – niezawodowy aktor, reżyser, poeta. Absolwent Wiedzy o Teatrze KUL. Debiutował na scenie festiwalu OFF d’Avignon w spektaklu „Bruzda” (Sillon) w reżyserii Leszka Mądzika. Od 2014 roku związany ze Sceną Plastyczną KUL, a od 2018 roku również z Teatrem Bez Maski. Założyciel grupy filmowej STUDIO HANGAR 51, z którą stworzył kilkanaście krótkich metraży, serial improwizowany oraz pełnometrażowy dubbing do filmu „The Room” (reż. Tommy Wiseau) przygotowany na specjalne zlecenie przeglądu kina klasy B „Najlepsze z najgorszych”. Obecnie student Szkoły Mistrzów (Studia Technik Pisarskich i Prezentacji Tekstu Literackiego) na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszka i tworzy w Lublinie.

Mieszko Minkiewicz – stand-uper polonista, majster słowa. Twórca trzech programów komediowych dostępnych na YouTube: „W związku z tym”, „Hihilista” i „W międzyczasie”. Występował w Comedy Central, roastował Friza, prowadzi też podcast popkulturalny „Ogólnie polecam”. Prywatnie fan kina klasy B, horrorów-komedii, meta-komedii i komedii w ogóle. Posiadacz ogródka działkowego, który trochę przypomina chatkę z “Evil dead”.

Galeria

The Room_fot R_Kamiński (1) The Room_fot R_Kamiński (2) The Room_fot R_Kamiński (3) The Room_fot R_Kamiński (4) The Room_fot R_Kamiński (5) The Room_fot R_Kamiński (6) The Room_fot R_Kamiński (7) The Room_fot R_Kamiński (8) The Room_fot R_Kamiński (9) The Room_fot R_Kamiński (10) The Room_fot R_Kamiński (11) The Room_fot R_Kamiński (12) The Room_fot R_Kamiński (13) The Room_fot R_Kamiński (14)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury