The Pau

W ramach Festiwalu ?UNDERGROUND/INDEPENDENT? zapraszamy na koncert

THE PAU

25 listopada 2021, godz. 20:00
Klub FAMA, ul. Legionowa 5
bilet: 20 zł – w kasie kina Forum i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Energia i brzmienie The Pau nie zdradzają, że to jednoosobowy, istniejący od 2015 roku projekt muzyczny, za którym stoi Paulina Dudek.
Uzbrojona w gitarę i telefon, z którego odtwarza bity podczas występów, zagrała setki koncertów w małych klubach i squatach w całej Europie.
Wydała dwie płyty: Ku (2017) i Raj (2019). Singiel Gazy”zapowiada jej trzeci album – Prrr!

Żeby zrozumieć fenomen The Pau albo jej osobliwy pomysł na granie punka w drugiej dekadzie XXI wieku, najlepiej zobaczyć ją na żywo podczas koncertu. Dopiero wtedy można przekonać się, że muzyka, którą słychać (na płytach) nie jest studyjnym dopracowaniem wielu dźwiękowych ścieżek muzycznych, zagranych przez zespół, ale wynikiem pracy jednej dziewczyny, która gra na gitarze, a podkłady rytmiczne wypuszcza z telefonu podpiętego do nagłośnienia. Efekt jest ciekawy, a Paulina Dudek pokazuje jak pomysłowo i prostymi środkami można odświeżyć ten rewolucyjny gatunek, który zbyt często trąci myszką, a rzadko kiedy dostaje zastrzyk ożywczego odświeżenia.
(Jakub Knera, noweidzieodmorza.com)

Galeria

The Pau_fot_R_Kamiński (1) The Pau_fot_R_Kamiński (2) The Pau_fot_R_Kamiński (3) The Pau_fot_R_Kamiński (4) The Pau_fot_R_Kamiński (5) The Pau_fot_R_Kamiński (6) The Pau_fot_R_Kamiński (7) The Pau_fot_R_Kamiński (8) The Pau_fot_R_Kamiński (9) The Pau_fot_R_Kamiński (10) The Pau_fot_R_Kamiński (11) The Pau_fot_R_Kamiński (12) The Pau_fot_R_Kamiński (13) The Pau_fot_R_Kamiński (14) The Pau_fot_R_Kamiński (15) The Pau_fot_R_Kamiński (16) The Pau_fot_R_Kamiński (17) The Pau_fot_R_Kamiński (18)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury