The Humans – pokaz specjalny

Zapraszamy na specjalny pokaz filmu „The Humans” od studia A24! Film nie trafi do szerokiej dystrybucji w Polsce. Będzie go można zobaczyć jedynie na pokazach specjalnych w wybranych kinach!

THE HUMANS

2 października 2022, godz. 20:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 22 zł kasa kina, 18 zł online na https://bilety.bok.bialystok.pl/


The Humans

USA 2021, 108’
reż. Stephen Karam
obsada: Richard Jenkins, Amy Schumer, Jayne Houdyshell, Steven Yeun, Beanie Feldstein

„Portret amerykańskiej rodziny. Gdy trzy pokolenia Blake’ów spotkają się przy jednym stole, nikt nie wyjdzie z tej potyczki cało. Reżyser, scenarzysta, a także dramaturg Stephen Karam w dobitny sposób pokazuje, z jaką wprawą bliscy potrafią sprawiać sobie wzajemnie przykrość, celnie wbijając szpileczki w najbardziej czułe miejsca.

The Humans to adaptacja sztuki teatralnej napisanej przez Karama. Twórca, świetnie rozumiejąc język kina, umiejętnie wykorzystuje przestrzeń dwupiętrowego mieszkania w Chinatown. Wąskie korytarze, zacieki na ścianach, przybrudzone okna oraz nieustanne dudnienie, tupanie i szuranie – to wszystko buduje duszną, klaustrofobiczną atmosferę i wywołuje narastające uczucie osaczenia, zagrożenia i niepokoju.
Operator Lol Crawley w niesamowity sposób ogrywa pokazywaną przestrzeń, aby uwypuklić problemy i rozterki emocjonalne bohaterów. W efekcie powstał film, który powoli wciąga w obręb swojego świata i działa na zmysły, aż do zaskakującego, dramatycznego finału”.
Michał Kaczoń

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury