Teatr Atofri: Grajkółko

W ramach Dni Sztuki Współczesnej zapraszamy na spektakl dla dzieci!

Teatr Atofri
Grajkółko (45′)

spektakl dla dzieci w wieku 1-5 lat

21 maja 2016
godz. 11.00 i godz. 13.00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet 2-osobowy (dziecko + opiekun): 15 zł (przedsprzedaż) i 20 zł (w dniu spektakli) do kupienia w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5) i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Na spektakl każdy widz musi posiadać ważny bilet, bez względu na wiek.
– bilet 2-osobowy (dziecko + opiekun): 15 zł (przedsprzedaż) i 20 zł (w dniu spektakli)
– każda kolejna osoba (dziecko lub drugi opiekun) musi kupić bilet
Ważne informacje:
– liczba miejsc jest ograniczona, miejsca na widowni nie są numerowane
– podczas spektaklu obowiązuje zakaz fotografowania i filmowania
– bardzo prosimy o punktualne przybycie na spektakle – osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na widownię oraz nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety

Teatr Atofri
Niezależna grupa teatralna Atofri powstała w 2008 roku w ramach Poznańskiej Fundacji Artystycznej. Swój repertuar kieruje do najmłodszych widzów w wieku od 1 do 5 lat. Jest jednym z pierwszych tego typu teatrów w Polsce. Przez ostatnie osiem lat Teatr Atofri rozwijał swój repertuar i konfrontował go z widownią najpierw w kraju, a potem za granicą. Prezentował przedstawienia na wielu prestiżowych festiwalach i przeglądach teatrów dla dzieci, takich jak m.in. Sztuka Szuka Malucha, Małe Warszawskie Spotkania Teatralne, Międzynarodowy Festiwal dla Dzieci i Młodzieży „Korczak” oraz na festiwalach w Japonii, Rumunii, Turcji, Finlandii, Słowacji, Egipcie, Austrii, Niemczech, Francji i USA.

„Grajkółko”
Co to gra? Czy to melodia ognia czy ziemi? Wody, metalu czy drzewa?
Podczas przedstawienia odkrywane dźwięki żywiołów łączą się ze słowem i akompaniamentem fletu poprzecznego. Na scenie powstaje konstrukcja z kółek, która jednoczy wszystkie elementy.
Grajkółko” to spektakl dla dzieci od 1 do 5 lat, zrealizowany w ramach projektu Muzeowanie – Teatr Atofri – Scena Muzeum, dzięki zaangażowaniu Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Miasta Poznań, CK Zamek, Muzeum Narodowego i Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu.

scenariusz i reżyseria: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
tekst: Malina Prześluga
współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
scenografia i kostiumy: Elżbieta Cios, Małgorzata Dyjak
flet: Paulina Graś-Łukaszewska
wykonanie: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska

trailer: https://www.youtube.com/watch?v=BVlYPwFSNNI

Recenzje:

Trzy kobiety, kilka rekwizytów, szalenie prosta scenografia, szare, nieskomplikowane stroje z kolorowymi wstawkami, jeden flet, niewiele wersów tekstu… i oto przed dziećmi roztacza się fascynujący świat różnorodnych dźwięków, który może być wspaniałym wstępem do dalszych doznań estetycznych. Polecam najnajom i troszkę starszym dzieciom.
Agata Hołubowska qlturka.pl

Jako mama wyszłam ze spektaklu pełna dobrej energii, bo na własne oczy, widziałam że był on ucztą dla rozwijających się zmysłów moich pociech, co więcej wyszłam z odczuciem, że sama także uczestniczyłam w prawdziwie kulturalnym wydarzeniu, co nie jest tak oczywiste przy obcowaniu z kulturą dla maluchów (…).
Anna Maschke

Galeria

DSW 2016_Teatr Atofri - Grajkółko

DSW 2016_Teatr Atofri - GrajkółkoBOK Białostocki Ośrodek Kultury