Szeptucha

W odpowiedzi na zapytania i prośby informujemy o dodatkowym koncercie zespołu Szeptucha!

Szeptucha

22 stycznia 2022, godz. 19:00 – bilety wyprzedane
23 stycznia 2022, godz 20:00, bilety: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu) – dostępne w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na bilety.bok.bialystok.pl
klub Fama, ul. Legionowa 5

 

Szeptucha – uzdrowicielka ludowa oferująca swoje usługi osobom wierzącym w moc jej szeptania.

Zespół powstał, by leczyć muzyką, zarażać radością oraz przemycać w przystępnej formie tajemnice regionu podlaskiego. Twórczość balansuje pomiędzy różnymi gatunkami muzyki rozrywkowej, w warstwie tekstowej traktuje o staropolskich tradycjach i wierzeniach, a także o majestacie otaczającej przyrody. Pierwsze próby odbyły się w 2019 roku, by w 2020 ostatecznie wykrystalizować skład, który we wrześniu 2021 roku wydał promocyjny album “Zamowy”.

Zamowy to krótkie słowne zaklęcia mające na celu uzdrawianie. Utwory ostatecznego kształtu nabierały w Orli, miejscowości gdzie przyjmuje i leczy najprawdziwsza Szeptanica. Zbiór ośmiu kompozycji zabiera słuchacza w tajemniczy świat magii Podlasia, opowiadając o pięknie dziewiczej przyrody, wierzeniach i tradycjach rodem z wielokulturowego nieskażonego rejonu. Białostoccy muzycy nie zamykają się w żadnych muzycznych ramach. Echa starych tradycji przeplatają się z nowoczesnymi brzmieniami, które w połączeniu niebanalną acz przystępną warstwą tekstową tworzą niezwykle magiczną i energetyczną całość.

Zespół tworzą:
Kasia Antosiewicz – wokal
Tomek “Cynamon” Kamiński – harmonijka
Paweł “Szucher” Szuszkiewicz – gitara
Piotr Romaniuk – gitara basowa
Marcin Mickiewicz – perkusja

 


BOK Białostocki Ośrodek Kultury