Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem

Zapraszamy na spotkanie z Dariuszem Rosiakiem poświęcone jego książce “Bauman”!

27 lutego 2020, godz. 18:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

prowadzenie: dr Bartosz Kuźniarz


Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Dyplomatycznego im. prof. Stefana Mellera


Dariusz Rosiak
(ur. 1962) – dziennikarz radiowy (Trójka) i prasowy (wcześniej „Rzeczpospolita”, obecnie „Tygodnik Powszechny”), autor takich książek jak “Wielka odmowa”. “Agent, filozof, antykomunista” czy “Ziarno i krew. Podróż śladami bliskowschodnich chrześcijan”. Zdobywca Nagrody im. B. Pawlak i Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego, nominowany do Nagrody Nike oraz do Nagrody Grand Press.

“Bauman”
Polak, Żyd, komunista, jeden z najbardziej znanych myślicieli przełomu XX i XXI wieku. Marksista, który przebył drogę od ideologicznego fanatyzmu do przenikliwej krytyki nowoczesności. Przetrwał Holocaust dzięki Związkowi Radzieckiemu. Żołnierz Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, jednostki Ludowego Wojska Polskiego brutalnie zwalczającej niepodległościowe podziemie. Wygnany z Polski w 1968 roku. Do Rosji uciekał przed niemieckim faszyzmem, do Izraela przed polskimi komunistami, do Anglii przed izraelskimi nacjonalistami.

Znany na całym świecie wybitny socjolog. Oskarżany o relatywizm, ale cytowany przez Benedykta XVI i doceniony przez papieża Franciszka. Autor pojęcia „płynna nowoczesność”, które zrobiło zawrotną karierę w naukach humanistycznych, a także idei Holocaustu jako ubocznego produktu oświecenia.

Dariusz Rosiak docieka prawdy z determinacją właściwą twórcom znakomitych biografii. Po rozmowach z córkami bohatera tej książki, jego przyjaciółmi i krytykami, po przewertowaniu tomów dzieł i stosów korespondencji (także niepublikowanej) autor tworzy fascynujący obraz, który można podsumować jednym budzącym emocje słowem: Bauman.

żródło: wydawnictwowam.pl

Galeria

Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem (1) Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem (2) Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem (3) Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem (4) Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem (5) Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem (6) Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem (7) Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem (8) Spotkanie z Dariuszem Rosiakiem (9)
Ostatnie komentarze

BOK Białostocki Ośrodek Kultury