Spotkanie z autorami nominowanymi do Nagrody Kazaneckiego

Zapraszamy na spotkanie autorskie z nominowanymi do XXVI Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego

Natalią Fiedorczuk
Anetą Prymaką-Oniszk
Piotrem Janickim
Szymonem Teżewskim

2.03.2017, godz. 18.30
Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
wstęp wolny

Spotkanie poprowadzi Andrzej Bajguz (Polskie Radio Białystok)

Natalia Fiedorczuk – nominacja za książkę „Jak pokochać centra handlowe” (Wydawnictwo Wielka Litera, Warszawa 2016)

Natalia Fiedorczuk (ur. 1984) – z zawodu psychopedagożka, kompozytorka, wokalistka i publicystka. Pracuje jako animatorka kultury, zajmuje się aktywizacją obywatelską w społecznościach lokalnych. Pisała o muzyce, o internecie, estetyce i mieszkalnictwie. “Jak pokochać centra handlowe” to jej prozatorski debiut, za który zdobyła Paszport Polityki 2016.
(źródło: wielkalitera.pl)

Aneta Prymaka-Oniszk – nominacja za książkę „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy” (Wydawnictwo Czarne, Wołowiec 2016)

Aneta Prymaka-Oniszk – dziennikarka, publikowała m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Polityce”, „National Geographic”, kwartalniku „Karta”. Współuczestniczyła w tworzeniu Centrum Nauki Kopernik; była rzeczniczką prasową podczas budowy i otwierania instytucji. Od 2014 roku prowadzi stronę internetową biezenstwo.pl.
(źródło: czarne.com.pl)

Piotr Janicki – nominacja za książkę „13 sztuk” (Fundacja na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza, Wrocław 2016)

Piotr Janicki – poeta, ur 1974 r. w Białymstoku, obecnie mieszka w Supraślu. W 2006 r. wydał tom wierszy „Nadal aksamit”. Za drugą książkę poetycką „Wyrazy uznania” (2014) otrzymał Literacką Nagrodę Gdynia 2015. Współautor portalu „Cyc gada”; drukował wiersze w branżowych pismach.
(źródło: fundacja-karpowicz.org)

Szymon Teżewski – nominacja za książkę „Eteromanka” (Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury, Białystok 2016)

Szymon Teżewski (1988) – programista, który po studiach wrócił w rodzinne strony, do Augustowa. Zafascynowany własnym regionem i jego zanikającą specyfiką, którą stara się ciągle poznawać i oddać w swojej twórczości.
(źródło: woak.bialystok.pl)

Kapituła Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego w składzie: Halina Kazanecka, Dariusz Kiełczewski, Jarosław Klejnocki, Marek Kochanowski, Katarzyna Sawicka-Mierzyńska, Justyna Sobolewska, Danuta Zawadzka i sekretarz Kapituły Danuta Anna Pieciul – z  listy nominacji wytypuje kandydata do Nagrody Literackiej i przedłoży swoją opinię do rozpatrzenia Prezydentowi Miasta Białegostoku.

Lista wszystkich książek zgłoszonych do nagrody

Wręczenie Nagrody planowane jest na 24 marca.

Spotkanie autorskie i uroczystość wręczenia Nagrody Literackiej im. Wiesława Kazaneckiego odbywają się pod patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku.

Galeria

plakat spotkanie.cdr

BOK Białostocki Ośrodek Kultury