Spotkanie: Areg Balayan i Vahram Mkhitaryan

Zapraszamy na spotkanie towarzyszące wystawie “MOB. Widziane od środka”:

Areg Balayan i Vahram Mkhitaryan

18 marca 2021, godz. 18:30
klub Fama, ul. Legionowa 5
wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona
polecamy również samą wystawę

wytyczne dla KLUBU FAMA
oświadczenie uczestnika wydarzenia w Klubie Fama

Wojna nie jest tym, co towarzyszy nam na co dzień. Ciężko nam sobie obecnie, z naszej bezpiecznej pozycji, wyobrazić skalę, z jaką oddziałuje ona na życie społeczeństw i jednostek. Obok wielu innych frontów, jakie na co dzień rozpalają się na mapie świata, konflikt w Górskim Karabachu z 2016 roku mógł nie być tym największym czy najważniejszym. Jest jednak konfliktem, z którego obezwładniającą atmosferą, za sprawą autora zdjęć i uczestnika wydarzeń, będziemy mogli obcować.

Zanurzenie się w świat okopów wśród górskich ścieżek i lasów przykrytych mgłą tajemnicy stać się jednak może drogą ku światłu, tak jak dla bohatera tych wydarzeń, Arega.

Areg Balayan (ur. w 1980) – erywański fotograf i ilustrator. Jego fotoreportaż “MOB. Widziane od środka” zdobył m.in. pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie Direct Look oraz w Aurora Photo Competition, gdzie jury przewodniczył John Stanmeyer. Prace Balayana dla agencji PAN były wykorzystywane m.in przez Reutersa, Al Jazeerę czy “Daily Mail”.

Vahram Mkhitaryan – armeński reżyser i fotograf. Jego filmy „Pieśn pasterza” oraz „Mleczny brat” są pokazywane i nagradzane na festiwalach filmowych na całym świecie, w tym na festiwalu ŻUBROFFKA.

Galeria

Fot_Marcin Pawlukiewicz (1) Fot_Marcin Pawlukiewicz (2) Fot_Marcin Pawlukiewicz (3) Fot_Marcin Pawlukiewicz (4) Fot_Marcin Pawlukiewicz (5) Fot_Marcin Pawlukiewicz (6) Fot_Marcin Pawlukiewicz (7) Fot_Marcin Pawlukiewicz (8) Fot_Marcin Pawlukiewicz (9) Fot_Marcin Pawlukiewicz (10) Fot_Marcin Pawlukiewicz (11) Fot_Marcin Pawlukiewicz (12) Fot_Marcin Pawlukiewicz (13)
Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  6 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  6 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  6 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  6 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  6 lat temu