Socjofilm Online: XIII poprawka

Drodzy Widzowie, na razie nie możemy Was zaprosić do Białostockiego Ośrodka Kultury na wspólne seanse, ale wierzymy, że wkrótce to się zmieni i wszyscy – silni i zdrowi – wrócimy do normalności.

Tymczasem zapraszamy Was na wirtualną odsłonę cyklu SOCJOFILM realizowanego we współpracy z Instytutem Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Socjofilm Online: XIII POPRAWKA

11 maja 2020 | godz. 18:00 | wstęp wolny | Twój dom
Prelekcja + moderacja dyskusji: dr Maciej Białous

W ramach cyklu prezentujemy filmy, które w nowatorski i niebanalny sposób pokazują kondycję współczesnych społeczeństw oraz wskazują kierunki, w których podążamy. Po seansach zapraszamy widzów do udziału w dyskusjach lub spotkaniach z twórcami, bo chcemy, żeby koniec filmu za każdym razem był początkiem czegoś większego!
W poniedziałek, 11 maja o godz. 18:00 zapraszamy na pokaz nominowanego do Oscara filmu dokumentalnego „XIII poprawka”.
Dr Maciej Białous wygłosi krótką prelekcję na temat filmu oraz będzie moderował późniejszą dyskusję.

„XIII poprawka” (reż. Ava DuVernay) to skłaniający do refleksji dokument, w którym badacze, aktywiści i politycy analizują przyczyny wzrostu liczby więźniów w USA oraz kryminalizacji Afroamerykanów. Film był nominowany do Oscara, zdobył również szereg prestiżowych nagród, m. in. BAFTA (najlepszy film dokumentalny), EMMY (najlepsza oryginalna muzyka i słowa, najlepszy dokumentalny lub oparty na faktach program specjalny, najlepszy scenariusz programu dokumentalnego).

Jak to działa w praktyce?

Wysłuchamy prelekcji na stronie YouTube, później obejrzymy film udostępniony za darmo przez oficjalny kanał Netflix na YouTube, by na końcu spotkać się na dyskusji na platformie Zoom.

Line up:
* 18:00 – prelekcja via YouTube (https://youtu.be/6Y8_Nf_2YxE)
* 18:20 – start filmu via YouTube (https://tiny.pl/7mzdp) UWAGA, w razie potrzeby może być konieczne samodzielne ustawienie napisów do filmu (w prawym dolnym rogu okienka video).
* 20:00 – początek dyskusji via ZOOM (https://us02web.zoom.us/j/84720293705?pwd=eDA0QXJZeTdmRFFxd3VYVjRCaHdldz09)

Pamiętajcie: #zostańciewdomu i bądźcie w kinie!


BOK Białostocki Ośrodek Kultury