Sława Przybylska: Pamiętasz była jesień…

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert

Sława Przybylska: „Pamiętasz była jesień…”

20 października 2019, godz. 16.00
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu) – do kupienia w kasie Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl
BILETY WYPRZEDANE, MOGĄ POJAWIĆ SIĘ POJEDYNCZE ZWROTY

Koncert odbędzie się w ramach obchodów Europejskiego Dnia Seniora

Sława Przybylska, jedna z najznakomitszych polskich wokalistek, w swoim recitalu zaprezentuje utwory nowe oraz te, za które pokochała ją publiczność: „Krakowska kwiaciarka”, „Słodkie fiołki”, „Widzisz mała”, „Piosenka o okularnikach”, „Nie zakocham się” i „Pamiętasz była jesień”!

Cała Polska nuciła utwór „Pamiętasz była jesień…” od chwili, gdy Sława Przybylska wykonała go w filmie Wojciecha Hasa „Pożegnania” (1958). Utwór ten, podobnie jak „Nie kochać w taką noc to grzech” czy „Gdzie są kwiaty z tamtych lat”, stał się wielkim hitem artystki.

W latach 1976–1978 i 1982–1987 Sława Przybylska była aktorką i piosenkarką Teatru Rampa (wtedy Teatru na Targówku). Zagrała m.in. w spektaklach “Toast weselny” (reż. Marian Jonkajtys), “Bukiecik alpejskich fiołków” (reż. Helena Dynerman i Jan Krzyżanowski), “Ballada o miłości zagrożonej” (reż. Wojciech Solarz), “Tak jak u Chagalla” (reż. Szymon Szurmiej) i “Mój kapitanie, już wieczór” (reż. Aleksandra Koncewicz).

Dokonała licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji Polskiej, dla rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych w Moskwie, Tbilisi, Pradze, Bratysławie i Nowym Jorku. Nagrała piosenki do filmów “Popiół i diament” i “Niewinni czarodzieje” Andrzeja Wajdy, “Zezowate szczęście” Andrzeja Munka, “Rozstanie” Wojciecha Hasa, a także do filmów Roberta Glińskiego.

Artystce towarzyszyć będzie przy fortepianie Janusz Tylman.

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  4 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu