Simona – pokaz przedpremierowy

Zapraszamy na przedpremierowe pokazy dokumentu o legendarnej polskiej badaczce i ekolożce aktywistce, przez wiele lat mieszkającej w Puszczy Białowieskiej!

SIMONA


20 sierpnia 2022, godz. 18:30
7 września 2022, godz. 18:30 – specjalny pokaz z udziałem reżyserki Natalii Korynckiej-Gruz
19 września 2022, godz. 18:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 22 zł / w kasie kina, 18 zł / online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Simona
Polska 2022, 93′
reż. Natalia Koryncka-Gruz

Kim naprawdę była Simona Kossak – legendarna badaczka, która żyła otoczona zwierzętami w Puszczy Białowieskiej? Dlaczego uciekła od rodziny – słynnego rodu Kossaków? Jak wyglądało życie pierwszej polskiej ekolożki-aktywistki w latach 70.?

Unikalne, często prezentowane po raz pierwszy w filmie, zdjęcia i nagrania z archiwum Simony oraz jej partnera Lecha Wilczka przenoszą nas do pradawnej Puszczy i pozwalają doświadczyć wyjątkowego życia z dala od cywilizacji. Simona była ulubienicą terroryzującego okolicę kruka, matkowała rysiowi i łosiom, a jej empatyczne podejście do zwierząt i roślin nie tylko pozwoliło nam zobaczyć Puszczę Białowieską jako unikalny na skalę światową ekosystem, ale też pomaga zrozumieć, że jesteśmy współlokatorami na Ziemi i powinniśmy pozwolić żyć innym istotom.

Ta barwna, bezkompromisowa i wyprzedzająca swój czas wizjonerka często samotnie musiała walczyć o dobro oraz szacunek dla przyrody.

Premiera filmu: 30 września 2022

Natalia Koryncka-Gruz – reżyserka, scenarzystka i producentka. Absolwentka Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej w Szkole Filmowej w Łodzi oraz filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Za film “Amok” zdobyła nagrodę w kategorii “najlepszy debiut” podczas 23. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W latach 1986-87 związana ze Studiem Filmowym im. Karola Irzykowskiego, w latach 1987-89 z Zespołem “Perspektywa”. Reżyseruje także reportaże i widowiska telewizyjne oraz spektakle Teatru Telewizji. Członkini Polskiej Akademii Filmowej.

Galeria

Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (1) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (2) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (3) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (4) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (5) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (6) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (7) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (8) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (9) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (10) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (11) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (12) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (13) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (14) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (15) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (16) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (17) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (18) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (19) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (20) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (21) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (22) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (23) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (24) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (25) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (26) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (27) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (28) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (29) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (30) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (31) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (32) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (33) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (34) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (35) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (36) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (37) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (38) Pokaz z Natalią Koryncką-Gruz_fot Radek Kamiński (39)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury