Rzymskie wakacje

Białostocki Ośrodek Kultury – Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” zaprasza w ramach Klasyki Kina na obsypany Oscarami film Williama Wylera, z Audrey Hepburn i Gregorym Peckiem w rolach głównych!

RZYMSKIE WAKACJE

6 listopada 2018, godz. 18:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 10 zł (normalny), 7 zł (ulgowy: seniorzy, studenci) – do kupienia w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Prelekcja przed filmem – Kuba Armata – dziennikarz i krytyk filmowy, ukończył studia filmowe na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz na wydziale produkcyjnym Szkoły Filmowej w Łodzi. Pisze do magazynów takich jak “Dziennik Gazeta Prawna”, “Kino”, “Magazyn Filmowy” i platforma internetowa “Wirtualna Polska”. Autor ponad 200 wywiadów z międzynarodowymi gwiazdami filmowymi. Programator festiwali “Netia Off Camera” i “Forum kina europejskiego Cinergia”. Współautor bloga filmowego “Pól zartem, pól serio”.

Rzymskie wakacje
USA 1953, 113′
reż. William Wyler
obsada: Audrey Hepburn, Gregory Peck, Eddie Albert, Hartley Power

Jedna z najbardziej urzekających komedii romantycznych wszech czasów, sfilmowana w autentycznej scenerii malowniczych zakątków Wiecznego Miasta!

Księżniczka Anna przyjeżdża do Rzymu z oficjalną wizytą. Jej niezwykle napięty grafik zajęć przewiduje jedynie spotkania z politykami i dyplomatami, nie pozostawiając jej ani chwili na zwiedzanie tego pięknego i romantycznego miasta.
Młoda monarchini jest bardzo zmęczona rutyną towarzyszącą jej funkcji, obowiązującą ją etykietą oraz faktem, że każdy dzień jest zaplanowany odgórnie od poranka do późnej nocy. Gdy frustracja sięga zenitu, postanawia wymknąć się służbie i wyrusza na podbój Rzymu na własną rękę. Niestety zaaplikowany wcześniej przez nadwornego lekarza środek nasenny zaczyna działać i Anna zasypia na ławce. Znajduje ją reporter Joe Bradley, który nie rozpoznając w kobiecie księżniczki, pragnie jej pomóc, fundując taksówkę do domu. Uciekinierka nie chce zostać rozpoznana, ani kończyć jeszcze wycieczki, prosi więc o transport w okolice Koloseum. Dziennikarz obawia się o jej bezpieczeństwo i oferuje Annie, która podaje się za Anyę Smith, nocleg w swoim mieszkaniu. Nazajutrz Joe dostrzega w redakcji zdjęcie księżniczki Anny. Nie zdradzając pannie Smith, że zna jej sekret, pomaga jej poznać miasto i jego codzienność. Przypadkowa znajomość rychło przeradza się w coś więcej…
(www.canalplus.pl)

Galeria

Rzymskie wakacje_www

BOK Białostocki Ośrodek Kultury