Rustlings from the dim

Zapraszamy na wystawę w BOK/CLZ:

Mateusz Herman: Rustlings from the dim

BOK/CLZ, ul. Warszawska 19
wernisaż: 5.04.2019 (piątek), w godz. 18.00-20.00

wystawa czynna do 26.05.2019, od wtorku do niedzieli, w godz. 10:00-17:00
bilety: wernisaż i niedziele – wstęp wolny, pozostałe dni – 4 zł

Pomysł na cykl grafik cyfrowych RUSTLINGS FROM THE DIM powstał przypadkowo. Autor pracując nad innym projektem zwrócił uwagę na pojawiające się glitche (ang. krótkotrwałe zakłócenia) obrazu monitora. Pierwszym impulsem były „zakłócenia”, które uruchomiły proces poszukiwania wzorów. Z istniejących prac, po przetworzeniu powstały nowe obrazy.

Tłumacząc tytuł cyklu dosłownie „szeleszczenie z przyćmionego” możemy przyjąć, że zakłócenie jest pewnego rodzaju szelestem, który zaburza spodziewany ład. Autor nie stara się dociekać przyczyn zakłóceń, jest jedynie przekaźnikiem, wyłapującym i archiwizującym je w formie wizualnej.

Wystawa jest próbą stworzenia innego wymiaru przestrzeni nieoczywistej, której na pierwszy rzut oka nie dostrzegamy w naszej rzeczywistości.

Mateusz Herman
ur. 1986, białostoczanin, absolwent grafiki na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Niezależnie od stosowanego medium, uważa się przede wszystkim za wizualnego eksperymentatora, co w ostatnich latach sprowadza się do dłubania w różnego rodzaju oprogramowaniu graficznym z różną częstotliwością i skutkiem. Najbardziej pociąga go groteska, wykazuje też ciągoty romantyczne. Nie cierpi hiperrealizmu, lubi pseudorealizm. Jedyny raz publicznie jako autor pojawił się na wystawie „Byłem psem” (2009) we wrocławskiej Galerii BWA.

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  3 lata temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  4 lata temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  4 lata temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  4 lata temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  4 lata temu