Rozmowy kulturalne: Małgorzata Biela i Witold Mrozek

Zapraszamy na drugie spotkanie online z cyklu “Rozmowy kulturalne”! Tym razem naszymi gośćmi będą aktorka Małgorzata Biela i krytyk teatralny Witold Mrozek, który poprowadzi rozmowę.

Rozmowy kulturalne: Małgorzata Biela i Witold Mrozek

17 grudnia 2020, godz. 18:00
live na Facebooku Białostockiego Ośrodka Kultury
dostęp bezpłatny

Małgorzata Biela – aktorka, performerka, absolwentka Filologii Polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Wydziału Aktorskiego na PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Nagrodzona na 34. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę w spektaklu „Między nami dobrze jest” w reż. Agnieszki Glińskiej. Współpracowała z wieloma polskimi teatrami, m.in. ze Starym Teatrem w Krakowie („Głód”, reż. Aneta Groszyńska), z Komuną//Warszawa („Teoria smutnego chłopca”, reż. Cezary Tomaszewski; „Manat. Romans podwodny”, reż. Klaudia Hartung-Wójciak), Nowym Teatrem w Warszawie („Jezus”, reż. Jędrzej Piaskowski; „Matka Joanna od Aniołów”, reż. Jan Klata), i TR Warszawa („Wracać wciąż do domu”, reż. Magda Szpecht). Członkini kolektywu Nostalgic Boys.
Małgorzata Biela to jedna z najciekawszych aktorek młodego pokolenia, wyróżniająca się nie tylko talentem aktorskim, ale także niezwykłym głosem. Białostoccy widzowie mogli ją zobaczyć podczas naszego tegorocznego festiwalu Art Weekend w roli zjawiskowej Metafory w spektaklu „Jezus”. Scena tańca szczęśliwej krowy w jej wykonaniu to jedna z najjaśniejszych scen tego spektaklu.

Witold Mrozek (ur. 1986) – krytyk teatralny, eseista, dramaturg. Dziennikarz „Gazety Wyborczej”, publikuje też w “Berliner Zeitung” i „Dwutygodniku”. Prowadzi podcast “Ostatni dzwonek”.

ROZMOWY KULTURALNE to nowy cykl online Białostockiego Ośrodka Kultury, w ramach którego prezentujemy sylwetki twórców młodego pokolenia, związanych z różnymi formami sztuki współczesnej, z mocnym akcentem na twórców teatralnych. Wśród nich pojawią się również artyści związani z Białymstokiem lub Podlasiem – stąd się wywodzący albo związani twórczo z naszym miastem lub regionem.

Jak dzisiaj wygląda praca artysty? Co oznacza dla twórcy bycie freelancerem? Jak sztuka reaguje na globalne zmiany: pandemie, zmiany klimatyczne, ekonomiczne? To tylko część tematów, które poruszymy w naszych rozmowach.

Spotkania online odbywają się w czasie rzeczywistym na Facebooku Białostockiego Ośrodka Kultury, dzięki czemu widzowie mogą komentować i zadawać pytania naszym gościom na żywo.

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury