Rozmowy kulturalne: Karolina Cicha & Łukasz Komła

W ramach naszego kolejnego spotkania online z cyklu “Rozmowy kulturalne” porozmawiają ze sobą kompozytorka i wokalistka Karolina Cicha oraz dziennikarz muzyczny Łukasz Komła!

Rozmowy kulturalne: Karolina Cicha & Łukasz Komła

27 lutego 2021, godz. 15:00
live na Facebooku Białostockiego Ośrodka Kultury
dostęp bezpłatny

Karolina Cicha – kompozytorka, wokalistka i multiinstrumentalistka, rozpoznawalna dzięki oryginalnej technice gry na kilku instrumentach jednocześnie. Laureatka GRAND PRIX i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia “Nowa Tradycja”. W 2015 roku znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX – największym festiwalu world music na świecie. Ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce.
Jej droga twórcza rozpoczęła się od koncertów solowych i teatru „Gardzienice”. W 2009 roku zaczęła swą przygodę z muzyką rockową – jej utwór „Miłość bez jutra” znalazł się na płycie “GAJCY!” wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Od tego debiutu, podążając coraz bardziej w kierunku muzyki tradycyjnej i etnicznej, wydała kilka płyt, m.in.: „Wieloma językami” (2013) poświęconą językom mniejszości narodowych województwa podlaskiego; „Jidyszland” (2015) poświęconą twórczości poetów żydowskich tworzących w języku jidysz; „Poland-Pakistan” (2016) – fusion z pieśniarzem qawwali Shafqatem Ali Khanem; „Płytę tatarską” (2017), w której Cicha zagłębiła się w dziedzictwo muzyczne polskich Tatarów; „Jeden – wiele” (2018), swoją najbardziej mistyczną płytę, w której penetruje sakralne dziedzictwo rodzinnego Podlasia, a także „Tany” (2020) – najbardziej taneczną ze swych dotychczasowych płyt.

Łukasz Komła – urodził się i wychował na Podlasiu. Od ponad dziewięciu lat dzieli się tym, co go cieszy w muzyce na łamach serwisu „Nowamuzyka.pl”. O polskiej muzyce pisze też do „Gazety Magnetofonowej”, a od czasu do czasu na swoim blogu „Płyty (nie)słuchane”. Wcześniej szlify zdobywał w pismach „LAIF”, „M/I Kwartalnik Muzyczny”, „Dwutygodnik” oraz serwisie „Polyphonia”. Redaktor naczelny portalu promocji kultury „Proanima.pl”.

ROZMOWY KULTURALNE to cykl online Białostockiego Ośrodka Kultury, w ramach którego prezentujemy sylwetki twórców młodego pokolenia związanych z różnymi formami sztuki współczesnej, z mocnym akcentem na twórców teatralnych. Wśród nich są również artyści związani z Białymstokiem lub Podlasiem – stąd się wywodzący albo związani twórczo z naszym miastem lub regionem.

Jak dzisiaj wygląda praca artysty? Co oznacza dla twórcy bycie freelancerem? Jak sztuka reaguje na globalne zmiany: pandemie, zmiany klimatyczne, ekonomiczne? To tylko część tematów, które poruszymy w naszych rozmowach.

Spotkania online odbywają się w czasie rzeczywistym na Facebooku Białostockiego Ośrodka Kultury, dzięki czemu widzowie mogą komentować i zadawać pytania naszym gościom na żywo.

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury