Rodzinny Dzień Ziemi Online

Z okazji Światowego Dnia Ziemi zapraszamy na

Rodzinny Dzień Ziemi Online

Kiedy? 22 kwietnia 2020
Gdzie? W Twoim domu!

Rodzinny Dzień Ziemi na FB

Od 50 lat 22 kwietnia obchodzony jest jako Światowy Dzień Ziemi. To dzień, w którym zwracamy szczególną uwagę na naturalne środowisko, które nas otacza i którego częścią jesteśmy.
Z tej okazji, poza spacerem do lasu, polecamy naszym najmłodszym Widzom wirtualną wycieczkę do wielkiej zielonej puszczy, w której czeka na nich Żubr Pompik.

Serial animowany “Żubr Pompik”

Żubr Pompik jest najbardziej ciekawskim zwierzęciem w puszczy. Interesuje go wszystko, co dzieje się dookoła i chce odkryć każdą leśną tajemnicę. Dzielnie sekunduje mu w tym jego młodsza siostra, żubrzyczka Polinka.
Żuberkami opiekują się troskliwi rodzicie Pomruk i Porada.

Serial animowany “Żubr Pompik” w zabawny sposób pokazuje prawdziwe życie leśnych zwierząt, ich zwyczaje, zachowania w różnych porach roku, a także problemy, z jakimi się borykają.
Uczy też szacunku dla przyrody i rozbudza w młodych widzach chęć samodzielnego odkrywania jej tajemnic.
Serial powstał na podstawie książek Tomasza Samojlika, który jest także współautorem scenariusza i opracowania plastycznego.
 

Serial dostępny jest pod poniższym linkiem: https://tiny.pl/7xdsq

Z dostępu do filmów można korzystać w ramach abonamentu RTV.
Istnieje również możliwość skorzystania z darmowego 14-dniowego okresu próbnego w ramach internetowego pakietu.

 
 

Warsztaty “Głodne Żaby”

Link do filmu instruktażowego: https://youtu.be/Kbzqu_OIxbU

W Waszych domach na pewno jest wiele przedmiotów, które wydają się zbędne i w mgnieniu oka lądują w śmietniku, przyczyniając się do dodatkowego zanieczyszczania naszej planety. Wiele z nich na pewno można ponownie wykorzystać, na przykład do stworzenia… nowych zabawek! ;)
 Z okazji Światowego Dnia Ziemi podzielimy się z Wami sposobem na stworzenie gry zręcznościowej… z rolki po papierze toaletowym. Pokażemy Wam, jak w prosty sposób stworzyć własną Głodną Żabę.
Dołączcie do nas podczas kreatywnych warsztatów i podzielcie się efektami w komentarzach. Czy uda Wam się nakarmić Głodną Żabę? ;)
 

 Link do instrukcji wykonania Głodnej Żaby udostępnimy w dniu wydarzenia o godzinie 15:00.

 
 

Dorosłym widzom polecamy:

 
“Nasze miejsce na Ziemi”
Obsypany nagrodami na kilkunastu festiwalach filmowych niezwykły film dokumentalny, który ogląda się jak najlepszą fabułę. 8 lat pogoni za marzeniem o harmonijnym i szczęśliwym życiu w zgodzie z prawami natury.
Gdzie oglądać?
cineman.pl/vods/vod.2184
 
“Minimalizm: Dokument o rzeczach ważnych”
Film, który rzuca światło na kompulsywny konsumpcjonizm. Historie ludzi, którzy postanowili żyć minimalistycznie uświadamiają, jak wiele niepotrzebnych rzeczy kupujemy, wyrzucamy, marnujemy. Mottem filmu zdecydowanie jest “więcej nie znaczy lepiej”.
Gdzie oglądać?
 
“Ścigając koralowce”
Płetwonurkowie, naukowcy i fotografowie z przeróżnych zakątków globu przemierzają podwodny świat, by udokumentować proces zanikania raf koralowych.
Gdzie oglądać?
 
 
Pamiętajmy, że zaczynając od siebie możemy naprawdę wiele zrobić, aby uczynić świat lepszym miejscem!
Mamy nadzieję, że znajdziecie wśród naszych propozycji coś, co zainspiruje was do działania na rzecz naszej planety :)
 
Organizatorem wydarzenia jest Białostocki Ośrodek Kultury – DKF “GAG”.

BOK Białostocki Ośrodek Kultury