Robert Gondek: Wyprawy na najwyższe szczyty Afryki

W ramach 9. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata” zapraszamy na spotkanie

Robert Gondek: Wyprawy na najwyższe szczyty Afryki

27 października 2019, godz. 13:30
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 10 zł – do kupienia w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Robert Gondek najchętniej podróżuje po Afryce. Celem jego realizowanego od 2008 roku projektu “W drodze na najwyższe szczyty Afryki” jest zdobycie najwyższych szczytów w każdym kraju tego kontynentu.
Wśród 56 gór, do zdobycia było siedem szczytów o wysokości przekraczającej 4000 m n.p.m. – w Tanzanii (Kilimandżaro, 5895 m n.p.m.), Kenii (Mount Kenya, 5199 m n.p.m.), Ugandzie/Demokratycznej Republice Konga (Rwenzori, 5109 m n.p.m), Rwandzie (Karisimbi, 4507 m n.p.m.), Etiopii (Ras Dashen, 4543 m n.p.m.), Maroku (Jebel Toubkal, 4167 m n.p.m.) i Kamerunie (Mount Cameroon, 4040 m n.p.m.).
Robert opowie o wyprawach na najwyższe góry Afryki. Zobaczymy pokryte lodowcami Kilimandżaro i Mount Kenya. Na Mount Meru poczekamy na wschód słońca z widokiem na najwyższy szczyt Afryki. Pospacerujemy po kolorowych Górach Księżycowych w Ugandzie. W towarzystwie uzbrojonych żołnierzy wejdziemy na najwyższy szczyt Rwandy. Wybierzemy się na wielodniowy trekking w pięknych etiopskich górach Semien. Nocą wejdziemy na najwyższą górę Maroka, a w gęstej mgle zdobędziemy Mount Cameroon – najwyższy szczyt Kamerunu. Przekonamy się, jak różne są afrykańskie góry…
Oprócz tego, w Rwandzie odwiedzimy goryle górskie, w Gabonie zobaczymy mandryle i goryle nizinne, w Ugandzie poobserwujemy szympansy, a w Etiopii dżelady. Zobaczymy zdjęcia przepięknej afrykańskiej przyrody!
Szykuje się prawdziwa uczta dla wszystkich kochających góry, przyrodę i egzotykę.

Robert Gondek – podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki. Odwiedził 20 afrykańskich państw. Za konsekwentną realizację projektu “W drodze na najwyższe szczyty Afryki” otrzymał wyróżnienie w kategorii WYCZYN ROKU 2016 podczas Kolosów w Gdyni, największego i najbardziej prestiżowego festiwalu podróżniczego w Polsce. Autor licznych pokazów podróżniczych nagradzanych przez publiczność i jury podczas festiwali w Łodzi, Środzie Wielkopolskiej i Poznaniu. Swoje teksty publikował w magazynach “Podróże”, “Poznaj Świat”, “NPM”, czy “All Inclusive”. Autor wydanej w 2017 roku książki/albumu fotograficznego “W drodze na najwyższe szczyty Afryki”. Organizuje wyprawy na afrykański kontynent. Uczy się języka suahili.

Po spotkaniu zapraszamy na stoisko, na którym będzie można nabyć książkę Roberta Gondka, jego prace fotograficzne, oryginalne koszulki oraz widokówki ze zdjęciami autora.

Strona Szczyty Afryki
Szczyty Afryki na FB

9. Festiwal Kultur i Podróży Ciekawi Świata

Galeria

Szczyty Afryki (1) Szczyty Afryki (2) Szczyty Afryki (3) gondek (1) gondek (2) gondek (3) gondek (4) gondek (8) gondek (9) gondek (10) gondek (11) gondek (12) gondek (13) gondek (14) gondek (15) gondek (16) gondek (17)

BOK Białostocki Ośrodek Kultury