Psychoanalityczne Spotkania Filmowe “W głębi”: Pokój

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Psychoanalityczne Spotkania Filmowe „W głębi”, w ramach którego zaprezentujemy film “Pokój” w reż. Lenny Abrahamson!

Pięcioletni Jack od urodzenia mieszka z mamą w niewielkim pomieszczeniu, które nazywają pokojem. Chłopiec nie zdaje sobie sprawy, że istnieje świat na zewnątrz…

Zachęcamy do wspólnego oglądania filmu, połączonego z praktykowaniem psychoanalitycznego sposobu myślenia o kinie. Ideą cyklu jest przybliżenie odbiorcom założeń myślenia psychoanalitycznego i zachęcenie do odkrywania go w obszarze sztuki jaką jest film. Poprzez udział prelegentów z różnych dziedzin i dyskusje, proponujemy przyjrzenie się filmowi nie tylko jako dziełu, ale także analizę ukrytych w nim głębi, znaczeń i zależności. Chcemy uczynić wspólne spotkania i dyskusje okazją do przemyśleń na temat ludzkiej natury, relacji interpersonalnych i kondycji psychologicznej człowieka.

Cykl Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych „W głębi” to wynik współpracy działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury DKF-u „GAG” z Izabelą Trybus i Sebastianem Kiercelem, psychoterapeutami pracującymi w nurcie psychoanalitycznym.

Prelegentami podczas najbliższego spotkania będą: Katarzyna Skrzypek – psychoterapeutka psychoanalityczna PTPP oraz Dominik Sołowiej – krytyk filmowy i literacki, dziennikarz.

Galeria

611947_1.1 611951_1.1 7708550.3

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury