Psychoanalityczne Spotkania Filmowe “W głębi” – Idealne Matki

Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Psychoanalityczne Spotkania Filmowe “W głębi”. 18 września w kinie Forum o godzinie 19:30 zaprezentujemy film IDEALNE MATKI – odważną i łamiącą tabu ekranizację, inspirowanego prawdziwą historią, opowiadania laureatki literackiej Nagrody Nobla – Doris Lessing.

Zachęcamy do wspólnego oglądania filmu, połączonego z praktykowaniem psychoanalitycznego sposobu myślenia o kinie. Ideą cyklu jest przybliżenie odbiorcom założeń myślenia psychoanalitycznego i zachęcenie do odkrywania go w obszarze sztuki jaką jest film. Poprzez udział prelegentów z różnych dziedzin i dyskusje, proponujemy przyjrzenie się filmowi nie tylko jako dziełu, ale także analizę ukrytych w nim głębi, znaczeń i zależności. Chcemy uczynić wspólne spotkania i dyskusje okazją do przemyśleń na temat ludzkiej natury, relacji interpersonalnych i kondycji psychologicznej człowieka.

Cykl Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych „W głębi” to wynik współpracy działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury DKF-u „GAG” z Izabelą Trybus i Sebastianem Kiercelem, psychoterapeutami pracującymi w nurcie psychoanalitycznym. Prelegentami podczas najbliższego spotkania będą: psychoterapeuta psychoanalityczny Krzysztof Jusiński (Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej) oraz Dominik Sołowiej – dziennikarz, krytyk literacki i filmowy.

Spotkanie odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.
www.psychoterapiapsychoanalitycznabialystok.pl

Galeria

ideal ideal1 ideal2

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury