Psychoanalityczne Spotkania Filmowe “W głębi” – Idealne Matki

Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Psychoanalityczne Spotkania Filmowe “W głębi”. 18 września w kinie Forum o godzinie 19:30 zaprezentujemy film IDEALNE MATKI – odważną i łamiącą tabu ekranizację, inspirowanego prawdziwą historią, opowiadania laureatki literackiej Nagrody Nobla – Doris Lessing.

Zachęcamy do wspólnego oglądania filmu, połączonego z praktykowaniem psychoanalitycznego sposobu myślenia o kinie. Ideą cyklu jest przybliżenie odbiorcom założeń myślenia psychoanalitycznego i zachęcenie do odkrywania go w obszarze sztuki jaką jest film. Poprzez udział prelegentów z różnych dziedzin i dyskusje, proponujemy przyjrzenie się filmowi nie tylko jako dziełu, ale także analizę ukrytych w nim głębi, znaczeń i zależności. Chcemy uczynić wspólne spotkania i dyskusje okazją do przemyśleń na temat ludzkiej natury, relacji interpersonalnych i kondycji psychologicznej człowieka.

Cykl Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych „W głębi” to wynik współpracy działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury DKF-u „GAG” z Izabelą Trybus i Sebastianem Kiercelem, psychoterapeutami pracującymi w nurcie psychoanalitycznym. Prelegentami podczas najbliższego spotkania będą: psychoterapeuta psychoanalityczny Krzysztof Jusiński (Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej) oraz Dominik Sołowiej – dziennikarz, krytyk literacki i filmowy.

Spotkanie odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.
www.psychoterapiapsychoanalitycznabialystok.pl

Galeria

ideal ideal1 ideal2

Video

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  5 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  5 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  5 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  5 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  5 lat temu