Przyroda, Integracja, Sztuka – wystawa poplenerowa

Białostocki Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie na rzecz Twórców Niepełnosprawnych NIKE zapraszają na wystawę poplenerową warsztatów

Przyroda
Integracja
Sztuka

wernisaż: 7 listopada 2019 (czwartek), godz. 16.30
Białostocki Ośrodek Kultury / Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
wystawa czynna do 1 grudnia 2019
wystawę można zwiedzać od wtorku do niedzieli, w godzinach 10:00-17:00
bilety: wernisaż i niedziele – wstęp wolny, pozostałe dni – 4 zł

Od ponad dwóch dekad podczas wakacji Stowarzyszenie na rzecz Twórców Niepełnosprawnych NIKE organizuje warsztaty pod hasłem Przyroda Integracja Sztuka. Plener odbywa się w malowniczo położonych Kuklach w województwie podlaskim. Uczestnicy w kontakcie z naturą odpoczywają od trosk dnia codziennego, regenerują siły i pozostawiają ślad w formie plastycznej wypowiedzi. Otaczająca PRZYRODA pełni rolę katalizatora – doskonałego, bo pierwotnego, niezakłamanego tła. INTEGRACJA potrzebna jest nam wszystkim – i bez wątpienia osobom z niepełnosprawnościami. SZTUKA natomiast jest doskonałym językiem, którym można się porozumieć ponad wszystkimi podziałami i granicami. Dzięki temu spotkaniu uczestnicy z różnych stron Polski mają szansę na rozwój umiejętności artystycznych, wymianę doświadczeń, poznanie interesujących technik plastycznych oraz zawarcie nowych znajomości.

Wystawa, którą prezentujemy w CLZ, jest podsumowaniem pleneru. Publiczna prezentacja prac wpływa na zmianę sytuacji życiowej ludzi z niepełnosprawnością i postrzegania ich przez społeczeństwo. Pozwala poznać bogatą wyobraźnię twórców, a im samym daje możliwość podczas wernisażu – ponownego spotkania.

Projekt dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Children’s Smile Foundation.

 

Ostatnie komentarze
 • Anna Blanche z www.no-noo.com:

  Oby więcej takich murali :)

  6 lat temu

 • Andrzej Rogowski:

  Karol You Are Doing The Right Thing. Thank You For That.

  6 lat temu

 • norm777:

  W niedzielę są dwa filmy dla chłopców, a można było Madikę dać w niedzie

  6 lat temu

 • mapet:

  Ja jestem zwolennikiem teatru Imka w Warszawie. Jestem tam regularnie widzem. Ni

  6 lat temu

 • MOGO:

  Świetna sprawa! Takie warsztaty w Białym...suuuperowo!

  6 lat temu